به گزارش خبرنگار اهرامروز، زاهد محمودی در اولین جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا در شهرستان اهر در سال جدید با اشاره به نام‌گذاری سال‌جاری به عنوان «سال جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: سالیان سال است که موضوع اشتغال، تولید و مسائل اقتصادی مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفته و همین مسائل را نیز دولت در جهت تحقق جزو اولویت‌های خود می‌داند.

وی با قدردانی از کادر درمانی اعم از پزشکان، پرستاران و نیروی خدماتی بیمارستان و مراکز درمانی در جهت مقابله با ویروس کرونا در شهرستان اهر افزود: در این روزها کادر درمانی به دور از خانواده و ایام نوروز مشغول به مراقبت از بیماران کرونایی هستند و جهادی عمل می‌کنند.

فرماندار شهرستان اهر ادامه داد: از زمان پیدایش ویروس کرونا، کمیته‌های متعددی در راستای تبعیت از ستاد مقابله با کرونا در استان در شهرستان اهر تشکیل داده‌ایم و بیش از آن‌چه که انتظار می‌رفت برای مقابله با ویروس کرونا در سطح شهرستان اهر تلاش شده است و حتی اخیراً در ستاد استانی از شهرستان اهر به عنوان شهرستان‌های پیش‌رو در غربال‌گری و شناسایی بیماران کرونایی یاد شد.

محمودی از غربال‌گری ۸۶ درصد جمعیت شهرستان اهر در راستای شناسایی بیماران خبر داد و گفت: از حدود یک‌ماه قبل ایستگاه‌های غربال‌گری در محورهای مواصلاتی از جمله اهر-تبریز و اهر-مشگین‌شهر را راه‌اندازی کردیم و جزو اولین شهرستانی هستیم که ستاد مقابله با ویروس کرونا را تشکیل و ضدعفونی و گندزدایی سطح شهر را آغاز کردیم در حالی که هنوز سایر شهرستان‌ها آن موقع اقدامی نداشتند.

وی اضافه کرد: در هفته پایانی اسفندماه مصوب کردیم تا برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، کلیه اماکن و صنوف غیرضروری و بازار تعطیل شود ولی چون ستاد ملی اعلام کرد تصمیمی برای تعطیلی بازار و کسب و کار ندارد ناچاراً مجبور به بازگشایی بازار و صنوف شدیم.

فرماندار شهرستان اهر از آماده‌سازی بیمارستان قدیم، ساختمان قدیم شبکه بهداشت و درمان، خوابگاه دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر و میهمان‌سرای آموزش و پرورش و سالن‌های ورزشی برای ارائه خدمات درمانی در شرایط بحرانی خبر داد و گفت: امیدوارم به شرایطی بحرانی برنخوریم تا مجبور شویم برای درمان بیماران کرونایی از این اماکن استفاده کنیم.

محمودی با تاکید بر این‌که سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و هلال‌احمر در بحث غربال‌گری مردم شهرستان و مسافران ورودی به شهر در جاده‌ها همکاری خوبی دارند، یادآور شد: بر اساس موصبه ستاد استانی و ملی، غربال‌گری و تب‌سنجی در جاده‌ها بر عهده هلال‌احمر بوده و نیروی انتظامی بایستی در این زمینه همکاری داشته باشد.

وی تصریح کرد: در راستای تامین امنیت روانی جامعه، از طریق کمیته فضای مجازی و کمیته عملیات روانی ستاد مقابله با ویروس کرونا در شهرستان اهر نسبت به برخورد با فعالیت‌های غیرمجاز رسانه‌ای تشدید می‌شود و تمامی فعالیت‌های رسانه‌ها در مورد ویروس کرونا با هماهنگی کمیته فضای مجازی صورت می‌گیرد.

فرماندار شهرستان اهر با اشاره به تصویب تعطیلی کلیه مراکز تجاری در ستاد استانی ابراز داشت: طبق مصوبه روز گذشته ستاد استانی، کلیه مراکز تجاری، پاساژها، بازار، قهوه خانه‌ها، رستوران‌ها و هتل‌ها تا ۱۵ فروردین‌ماه تعطیل و مراکز و فروشگاه‌های مواد غذایی، بهداشتی، داروخانه‌ها و سوپرمارکت‌ها دایر خواهد بود و اداره صمت، اتاق اصناف و پلیس اماکن عمومی در صورت تخطی صنوفی موظف به تعطیلی صنوف هستند.

محمودی از ملزم شدن دو سوم کارکنان ادارات دولتی و بانک‌ها به دورکاری تا ۱۵ فروردین‌ماه در شهرستان اهر خبر داد و گفت: غیر از ادارات خدماتی، مابقی ادارات و بانک‌ها ملزم هستند تا یک سوم کارکنان خود را به محل کار فرابخوانند و دو سوم دیگر کارکنان باید دورکاری کنند.

وی با قدردانی از عملکرد رسانه‌های شهرستان اهر در انعکاس اخبار ستاد مقابله با ویروس کرونا خاطرنشان کرد: متاسفانه یک عده‌ای به نام رسانه‌های اهر پیام‌هایی به رسانه‌های استان می‌نویسند، توصیه می‌کنیم اگر فردی انتقاد دارد می‌تواند رودررو مراجعه کند و ما به انتقادات پاسخ دهیم، متاسفانه یک عده هم چنان شیطنت می‌کنند که انگار ستاد مقابله با ویروس کرونا در شهرستان اهر تعطیل شده است! این انصاف نیست هرچه در توان داریم برای سلامت شهروندان تلاش کرده و می‌کنیم.

انتهای پیام/