به گزارش خبرنگار اهرامروز، رسول خدابخش در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرایم با اشاره به انجام طرح مطاعات به منظور شناسایی راهکار پیشگیری از پدیده خودکشی اظهار کرد: در خصوص آسیب‌های اجتماعی، مخصوصاً در موضوع خودکشی طبق جلسه‌ای با مقامات قضایی و اطلاعاتی داشتیم نظر بر این شد تا مطالعاتی توسط جامعه‌شناس منطبق بر شرایط محیطی و شرایط شهرستان اهر انجام گیرد و بر اساس نتیجه این مطالعات راهکاری پیشنهاد شود.

فرماندار شهرستان اهر افزود: معتقدیم می‌توانیم با مطالعات و راهکارهای توصیه شده از سوی جامعه‌شناسان و افراد متخصص؛ از خودکشی و اقدام به خودکشی پیشگیری کنیم.

وی به آخرین وضعیت پروژه بزرگراه اهر-تبریز نیز اشاره کرد و گفت: طبق برنامه زمان‌بندی که ارائه داده بودند قرار بود تا بزرگراه اهر-تبریز ۲۵ آبان‌ماه به طور کامل تکمیل می‌شد؛ اما مسائل فنی قابل اجرا در این پروژه بزرگراهی روی کاغذ و اجرایی تفاوت زیادی دارد.

خدابخش یادآور شد: طبق صحبت‌هایی که با اداره‌کل راه و شهرسازی استان صورت گرفت؛ گفتند برای این‌که اتفاق سال ۹۸ دوباره تکرار نشود و جاده بدون زیرسازی و با عجله آسفالت‌ریزی شود که به تبع آن خسارت بسیاری به بیت‌المال وارد شد به همین جهت فرصت مجدد برای تکمیل این بزرگراه خواسته‌اند.

فرماندار شهرستان اهر تصریح کرد: خوشبختانه هیچ‌گونه مشکلی در تخصیص اعتبارات جهت تکمیل صد درصدی پروژه بزرگراه اهر-تبریز وجود ندارد و در واقع اعتبارات تمام و کمال تخصیص یافته است.

وی با تاکید بر این‌که با مساعد بودن وضعیت جوی نهایتاً ۲ ماه؛ نزدیک به ۹ کیلومتر باقی‌مانده از بزرگراه اهر-تبریز تکمیل می‌شود، گفت: در حال حاضر ۵ کیلومتر از بزرگراه اهر-تبریز تکمیل شده و با نصب تابلوها و بررسی مجدد می‌توان به زیر بار ترافیکی بُرد.

خدابخش تاکید کرد: حدود ۳٫۵ کیلومتر مانده نیز زیرسازی انجام شده و تنها مرحله آسفالت‌ریزی بخش نهایی بزرگراه اهر-تبریز باقی‌مانده است.

فرماندار شهرستان اهر ابراز داشت: تعامل و همکاری مستمر ادارات و نهادها در پیشگیری برخی از جرایم و رخ‌دادها بسیار موثر است به طوری که اگر این همکاری و تعامل تقویت شود می‌توانیم از برخی اتفاقات و جرایم پیشگیری کنیم

وی با بیان اینکه همچنین برای پیشگیری از معضلات و مشکلات احتمالی؛ به موضوع ساخت و سازها در ورودی شهر اهر از سمت جاده کلیبر ورود کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: برای ساماندهی ساخت و سازهای ورودی شهر با تدوین طرحی قصد ساماندهی داریم که پیشگیری این طرح را قانوناً دنبال می‌کنیم تا از معضلات احتمالی پیشگیری کنیم.