به گزارش خبرنگار اهرامروز، مهدی زارعی در کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی شهرستان اهر، اظهار کرد: طی شش‌ماهه نخست سال جاری ۶ مورد کتاب در شهرستان اهر به چاپ رسیده در واقع هر ماه یک جلد کتاب در اهر چاپ می‌شود که موضوعات آن به نام اهر یا سایر عناوین است.

وی بابیان اینکه ۲ ناشر و ۳ چاپخانه دارای مجوز در شهرستان اهر داریم، گفت: سینما قدس شهرداری اهر که ساختمان آن متعلق به شهرداری و امکانات و تجهیزات آن نیز متعلق به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر است که به دلیل تعمیرات فعلاً راکد مانده و تلاش می‌کنیم تا به‌زودی بازگشایی شود.

زارعی از فعالیت ۳۷ کانون فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان اهر خبر داد، افزود: به‌تبع فعالیت ۳۷ کانون فرهنگی و هنری مساجد همان تعداد نیز کتابخانه داریم که هم‌اکنون فعال هستند و از برنامه‌هایمان تجهیز و تقویت این کتابخانه‌هاست.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر با اشاره به اینکه موسسه دیجیتالی این شهرستان بنا به دلایلی تعطیل‌شده است، ادامه داد: سه موسسه فرهنگی و هنری و پژوهشی و آموزشی و ۳ موسسه قرآنی، ۴ انجمن فرهنگی و هنری، ۳ نشریه کاغذی دوهفته‌نامه و ماهنامه، ۶ پایگاه خبری با ۲۷ خبرنگار، سه دکه مطبوعاتی، ۱۱ مرکز عرضه محصولات فرهنگی و ۱۰ آموزشگاه آزاد موسیقی در شهرستان اهر فعالیت می‌کنند.

وی برگزاری دو جشنواره سراسری، ۵ مورد همایش در موضوعات مختلف، ۶ مورد نمایشگاه کتاب، فرهنگی و هنری، سه مورد اجرای زنده موسیقی در قالب کنسرت، ۵ مورد اجرای نمایش، تولید ۲ فیلم کوتاه، ۶ مورد تکریم هنرمندان در مناسبت‌های مختلف، برگزاری یازدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر (ارسباران)، اولین جشنواره سراسری عکس سال ارسباران و نظیره سرایان منطقه‌ای حیدربابا از جمله فعالیت‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر در سال جاری است.