به گزارش خبرنگار اهرامروز، احمد جلیلی در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان اهر با اشاره به این‌که اصلی‌ترین مشکل بانک‌ها در حوزه وام ازدواج است، اظهار داشت: برخی بانک‌های عامل در بحث وام ازدواج؛ ۹ ماه زمان می‌برد که متقاضی به بانک معرفی شود البته مشکل اصلی شهرستان اهر نیست بلکه دستورالعمل‌های استانی است که مانع و عامل تاخیر در پرداخت وام ازدواج می‌شود.

وی افزود: مردم واقعاً در برخی بانک‌ها جهت دریافت وام ازدواج علاف می‌شوند و وقتی می‌بینند به درخواست‌هایشان ترتیب اثر داده نمی‌شود درخواست خود را از آن بانک لغو و به بانک ملی اهر مراجعه می‌کنند.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های شهرستان اهر ادامه داد: طبق آماری که از ثبت احوال دریافت کردم نشان می‌داد که از اول فروردین‌ماه تا پایان اردیبهشت‌ماه در شهرستان اهر ۱۸۰ مورد ازدواج ثبت شده است و تا این لحظه ۶۰۰ تقاضا وام ازدواج از شعب بانک ملی اهر داریم و برای آن‌که بتوانیم متقاضیان را دست خالی بازنگردانیم و منابع مالی را تامین کنیم ناچاراً به متقاضیان زمان تعیین می‌کنیم.

جلیلی یادآور شد: بانک‌های عامل شهرستان اهر در تاخیر برای پرداخت وام ازدواج مقصر نیست بلکه مقصر اصلی بانک‌های استانی‌اند در حالی که در بانک مرکزی برای شهرستان اهر در پرداخت وام ازدواج ۱۱ شعبه بانکی تعریف شده و اگر پرداخت می‌کردند این میزان متقاضی وام ازدواج در بانک ملی اهر نداشتیم.

وی با تاکید بر این‌که متاسفانه برخی از متقاضیان وام ازدواج از سال گذشته نتوانسته‌اند تسهیلات دریافت کنند، خاطرنشان کرد: موانع دریافت وام ازدواج پیش‌روی جوانان زیاد است و در سیستم پرداختی بانک‌ها مشکلاتی داریم که تمامی این مشکلات نشات گرفته از بخشنامه‌های استانی است.

انتهای پیام/