به گزارش خبرنگار اهرامروز، حجت‌الاسلام بهنام چنابی در جلسه شورای زکات شهرستان اهر بابیان اینکه شهرستان اهر ۱۹۸ روستای دارای سکنه دارد، اظهار کرد: حدود ۹۸ روستای شهرستان اهر مشمول پرداخت زکات می‌شود که برای جمع‌آوری زکات در این روستاها ۱۱۰ نفر به‌عنوان عاملین زکات انتخاب‌شده‌اند.

وی از تشکیل شورای زکات در ۲۰ روستای بالای ۵۰ خانوار شهرستان اهر خبر داد، ادامه داد: شورای زکات در ۲۰ روستای اهر تشکیل یافته در حالی که می‌بایست در تمامی روستاها این شورا تشکیل می‌شد که از این پس برای تشکیل شورای زکات در سایر روستاها اقدام می‌کنیم.

مسئول زکات کمیته امداد شهرستان اهر با اشاره به اینکه گونی‌های مخصوص زکات در ۹۸ روستای این شهرستان توزیع‌شده است، ابراز داشت: متأسفانه امسال به دلیل خشک‌سالی در شهرستان اهر تا به حال توانستیم زکات اهالی ۲۰ روستا را جمع‌آوری کنیم.

چنابی به نحوه هزینه کرد زکات جمع‌آوری شده در شهرستان اهر اشاره کرد و یادآور شد: احداث ۴ واحد مسکونی روستایی، کمک به ایتام و تحصیل دانش آموزان و دانشجویان و پرداخت کمک‌هزینه درمان به بیماران خاص و بی‌بضاعت از جمله محورهای هزینه کرد زکات در شهرستان اهر است.

انتهای پیام/