جواد رحمتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اهرامروز، با اشاره به آخرین وضعیت پروژه بزرگراه اهر-تبریز اظهار داشت: از پروژه بزرگراه اهر-تبریز تنها ۸ کیلومتر باقی‌مانده که سعی می‌کنیم تا پایان فصل‌کاری امسال این پروژه را به اتمام برسانیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا دولت تصمیمی برای ارتقاء جاده اهر-کلیبر به بزرگراه دارد؟ افزود: در راستای تعریف کریدور تبریز-آذربایجان، به دنبال سرمایه‌گذار بخش خصوصی جهت احداث آزادراه تبریز-اهر-باکو هستیم، البته در این آزادراه بحث اخذ عوارضی نیز مطرح است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: با احداث آزادراه تبریز-اهر-باکو که مسیر اصلی آن از منطقه ارسباران است، شاهد گشایش و توسعه بیش از پیش این منطقه خواهیم بود.

رحمتی از آمادگی ۲ مجموعه سرمایه‌گذاری در احداث آزادراه تبریز-اهر-باکو خبر داد و گفت: تاکنون ۲ مجموعه برای سرمایه‌گذاری در آزادراه تبریز-اهر-باکو اعلام آمادگی کرده‌اند که آن‌ها را به وزارت راه و شهرسازی معرفی کرده‌ایم و منتظر تصمیمات وزارت متبوعه هستیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه امسال وضعیت اعتبارات پروژه‌های عمرانی آذربایجان شرقی چگونه است؟ یادآور شد: اعتبارات امسال پروژه‌های عمرانی آذربایجان شرقی تقریباً مشابه سال گذشته است، البته در تخصیص اعتبارات عمرانی روند خوبی را داریم به طوری که در برخی از حوزه‌ها، اعتبارات حتی نزدیک به ۷۰ درصد تخصیص یافته است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که رقم اعتبارات عمرانی آذربایجان شرقی در سال‌جاری نزدیک به ۱۰۰۰ میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: دولت ساز و کارهایی تعریف کرده است تا پروژه‌های نیمه تمام را ابتدا تکمیل کنیم.

انتهای پیام/