به گزارش اهرامروز، یک داعشی که اکنون در زندان اداره اطلاعات اقلیم کردستان عراق است، گفت که مفتیان و سران داعش به او و دیگران اجازه داده بودند به هر تعداد از زنان ایزدی و دیگر اقلیت‌ها که خواستند، تجاوز کنند.

او افزود که در اوج پیشروی‌های داعش، در بسیاری از شهرهای عراق، برای تجاوز به زنان ایزدی و دیگر اقلیت‌ها، از این خانه به آن خانه می‌رفته و به بیش از ۲۰۰ زن و دختر اسیر تجاوز کرده است.

این داعشیِ دستگیر شده، همچنین گفت که از زمان پیوستن به داعش در سال ۲۰۱۳ تعداد ۵۰۰ نفر را نیز کشته است.

این جوان ۲۱ ساله گفته که از ۱۴ سالگی به افراط گرایی جذب شده است. این‌کار به دست مفتی محله‌شان در موصل انجام و سبب شد او به القاعده و در ادامه به داعش بپیوندد.

پیش‌تر، بنگورا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور خشونت جنسی، گفته بود که شبه‌نظامیان داعش دختران را برهنه می‌کنند و آن‌ها را پس از ارزیابی در بازار به حراج می‌گذارند.

به گفته وی، شبه‌نظامیان تروریست داعش حتی به قاچاق انسانی، رواج روسپی‌گری و باج‌گیری، به‌عنوان راهی برای درآمدزایی متوسل شده‌اند. داعش از خشونت جنسی به‌عنوان روشی برای مجازات، تحقیر و کنترل ساکنان موصل استفاده می‌کند و از این راه آسان‌تر می‌شود از آن‌ها اطلاعات دریافت و آن‌ها را بی‌خانمان کرد.