رسول خدابخش در گفت‌وگو با خبرنگار اهرامروز، در تشریح برنامه‌های دهه‌ فجر در شهرستان اهر با اشاره به این‌که پروژه‌های عمرانی، خدماتی، گردشگری، صنعتی و زیرساختی در ۱۶ حوزه طی ایام‌الله دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار داشت: ۸۵ پروژه شاخص در بخش‌های مختلف و با اعتباری بالغ‌بر ۲۱۸ میلیارد تومان در شهرستان اهر افتتاح می‌شود.

فرماندار شهرستان اهر افزود: فاز نخست کارخانه و معدن آهک هیدراته با ظرفیت اسمی تولید ۶۵۰۰۰ تُن هم‌زمان با دهه مبارک فجر افتتاح می‌شود و فاز دوم آهک هیدراته با افزایش ظرفیت تولید ۶۵ هزار تُنی کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی از افتتاح فاز نخست مجتمع آبدرمانی یل‌سوئی هم‌زمان با دهه فجر در شهرستان اهر خبر داد، گفت: فاز دوم مجتمع آبدرمانی یل‌سوئی نیز هم‌زمان با بهره‌برداری فاز اول؛ کلنگ‌زنی می‌شود.

خدابخش ادامه داد: کانال آبیاری روستای آذغان، پرواربندی گوساله ۱۵۰ رأسی، گاوداری ۳۰ رأسی، ۲ واحد گلخانه هیدروپونیک و کارخانه تولید چیپس میوه که جزو پروژه‌های جهاد کشاورزی است هم‌زمان با سراسر کشور و توسط رئیس‌جمهور از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار شهرستان اهر تأکید کرد: پروژه‌های شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان باقرالعلوم اهر شامل بخش جدید زایمان، بخش دیالیز، پست سی‌سی‌یو، مرکز سی‌ام‌اچ‌سی و داروخانه سرپایی اورژانس بیمارستان باقرالعلوم با اعتباری بالغ‌بر ۱۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان افتتاح می‌شود.

وی اضافه کرد: هرچند در هفته‌ی دولت پروژه‌های عمرانی و خدماتی بسیاری در شهرستان اهر به بهره‌برداری رسید و از هفته دولت تا دهه فجر پروژه‌های زیرساختی، خدماتی و عمرانی نیز آماده افتتاح است.

خدابخش با تأکید بر این‌که شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های اعتباری؛ باعث شد تا پروژه‌ها با مانع و مشکلات پیش برود، افزود: این نوید را به مردم نجیب، فهیم و غیور شهرستان اهر می‌دهم که در سال‌های آتی تعدد پروژه‌ها و اعتبارات طرح‌ها رشد چشمگیری خواهد داشت تا انشاالله در پیشگاه مردم عزیز اهر شرمسار نشویم.

انتهای پیام/