اکبر فرج‌نیا در گفت‌و‌گو با خبرنگار اهرامروز؛ با اشاره به برق‌رسانی به روستای عشایرنشین خرده قشلاق شهرستان اهر اظهار داشت: پروژه برق‌رسانی به روستای عشایرنشین خرده قشلاق با احداث ۳٫۵ کیلومتر خط فشار متوسط و ضعیف و با اعتبار ۴۵۰ میلیون تومان مورد بهره‌برداری قرار گرفته و اهالی این روستا از نعمت برق بهره‌مند شدند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان شرقی افزود: به برکت وجود نظام جمهوری اسلامی و در راستای محرومیت‌زدایی، ۹۹٫۸ درصد جمعیت کشور از نعمت برق بهره‌مند هستند و این آمار در استان آذربایجان شرقی نزدیک به ۱۰۰ درصد است.

وی بابیان اینکه هیچ یک از روستاهای بالای ۱۰ خانوار آذربایجان شرقی فاقد نعمت برق نیستند، گفت: پروژه‌های برق‌رسانی به روستاهای بالای ۵ تا ۱۰ خانوار استان در حال اجرا بوده و ۷ روستای کم جمعیت شهرستان‌های اهر، خداآفرین، چاراویماق، کلیبر، ورزقان و میانه با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال نهایت تا دو ماه آینده برق‌دار می‌شوند.

۸ روستای کم‌جمعیت اهر، هریس، ورزقان، چاراویماق، جلفا و بستان‌آباد امسال برق‌دار می‌شوند

فرج‌نیا از برق‌رسانی به ۸ روستای ۵ تا ۱۰ خانوار شهرستان‌های اهر، هریس، ورزقان، چاراویماق، جلفا و بستان‌آباد در سال‌جاری خبر داد و گفت: امسال ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه برق‌رسانی و با همت همکاران به ۸ روستای کم‌جمعیت شهرستان‌های مذکور از نعمت برق بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان شرقی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در رابطه با این‌که امسال در استان خاموشی برق خواهیم داشت یا خیر؟ گفت: امسال تلاش بر این است تا با اجرای پروژه‌های مدیریت مصرف که از نهم آذرماه سال گذشته آغاز شده و با همکاری مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان امیدواریم امسال خاموشی برق در آذربایجان شرقی نداشته باشیم.

وی، جلوگیری از خاموشی برق در آذربایجان شرقی را منوط به همکاری مشترکین بخش‌های خانگی، تجاری، صنعتی و کشاورزی دانست، خاطرنشان کرد: امسال در این راستا وزارت نیرو بسته‌های تشویقی در رابطه با مدیریت مصرف برق به مشترکین ارائه می‌دهد و اگر مشترکین درست مصرف کنند و صرفه‌جویی داشته باشند امیدواریم با خاموشی در تابستان روبرو نشویم.

انتهای پیام/