به گزارش خبرنگار اهرامروز، محمدباقر هنربر در تشریح جزئیاتی از خسارت وقوع سیل در شهر اهر اظهار داشت: اواخر دیروز در پی بارش شدید باران و تگرگ؛ موجب آبگرفتگی معابر عمومی و منازل مسکونی شهروندان اهری شد.

مدیرکل بحران آذربایجان‌شرقی با اشاره به این‌که ۱۵۰ واحد مسکونی در شهر اهر دچار آبگرفتگی و خسارت شد، گفت: با تلاش نیروهای آتش‌نشانی، هلال‌احمر، شهرداری و راهداری منازل مسکونی شهروندان اهری رفع آبگرفتگی شد.

وی از وضعیت بحرانی ۲ واحد مسکونی شهروندان اهری در پی وقوع سیل خبر داد و یادآور شد: در این واحدهای مسکونی نفوذ آب باعث نشست قسمتی از منازل مسکونی شده است که همکاران ما در حال بررسی و برنامه‌ریزی برای بازسازی واحدهای مسکونی آسیب‌دیده از سیل هستند.

هنربر بابیان این‌که سیل بامداد پنج‌شنبه به اراضی زراعی و باغات شهرستان اهر خسارت وارد کرد، گفت: باغات و اراضی زراعی شهرستان اهر در پی سیل پنج‌شنبه از ۳۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیدند و حدود ۳ هزار و ۷۷۵ تُن از محصولات کشاورزی و باغی شهرستان اهر متحمل خسارت شد.

مدیرکل بحران آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: سیل و تگرگ بامداد پنج‌شنبه به اراضی زراعی و باغات شهرستان اهر ۲۲ میلیارد تومان خسارت زد.