به گزارش خبرنگار اهرامروز، خشایار جمشیدی در آیین تودیع و معارفه رئیس جدید زندان شهرستان اهر، اظهار کرد: بسیاری از مشکلات زندانیان از نبود شغل و درآمد نشات می‌گیرد که در این جهت اداره کل زندان‌ها، اقدامات تأمینی و تربیتی آذربایجان شرقی با همکاری فنی و حرفه‌ای به زندانیان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ارائه می‌دهیم و از کسانی که آموزش می‌بینند تنها ۵ درصد بازگشت دارند.

مدیرکل زندان‌ها، اقدامات تأمینی و تربیتی آذربایجان شرقی افزود: اگر زندانیان از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند نشوند میزان بازگشت مجدد آن‌ها به زندان نزدیک به ۳۰ درصد می‌شود، امیدواریم با همکاری تمامی مسئولین بتوانیم مانع از بازگشت این قشر آسیب‌پذیر به زندان‌ها شویم.

وی بابیان اینکه عملیات عمرانی زندان جدید شهرستان اهر رو به اتمام است، گفت: زندان جدید اهر تاکنون از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار بوده که در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز امیدواریم تا پایان سال جاری شاهد افتتاح آن باشیم.

جمشیدی ادامه داد: ساخت و توسعه زندان‌ها در هر کجای استان، شهرستان‌ها و کشور زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی نبوده و نیست و حقیقتاً ما به دنبال توسعه زندان‌ها نیستیم ولی باید بپذیریم که زندان‌های آذربایجان شرقی زندان‌های فرسوده‌ای هستند ولی اگر توسعه زندان‌ها را دنبال می‌کنیم سعی داریم تا برای زندانیان فضای آموزشی، ورزشی و اشتغال ایجاد کنیم نه اینکه زندان جدید برای نگهداری مجرمین بیشتر احداث کنیم این سیاست قوه قضائیه نیست.

مدیرکل زندان‌ها، اقدامات تأمینی و تربیتی آذربایجان شرقی کاهش جمعیت کیفری در زندان‌ها را از سیاست‌های اصلی قوه قضائیه عنوان کرد، ابراز داشت: با اقدامات و برنامه‌های رئیس دادگستری و دادستان اهر موجب شد تا در شهرستان اهر نسبت به سایر شهرستان‌ها بیشترین جمعیت کیفری را شاهد باشیم.

وی با تأکید بر این‌که بحث جابه‌جایی مدیران زندان‌ها یکی از سیاست‌های سازمان زندان‌های کشور و نتایج و برکات بسیاری در زمینه استفاده از تجارب است، گفت: به همین منظور قربان صفیلوئی قدیم از اهر به مراغه منتقل شده و ریاست زندان مراغه را برعهده گرفته‌اند و مقصود عباسیان به‌عنوان رئیس جدید زندان اهر معرفی می‌شود.

گفتنی است؛ مقصود عباسیان متولد ۱۳۵۰  اهر و دارای مدرک کارشناسی اصلاح و تربیت، بوده و  سوابقی چون ریاست زندان‌های تبریز، مراغه، جلفا و سراب را در کارنامه خود دارد.

انتهای پیام/