به گزارش اهرامروز، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز در جمع هواداران خود در سالن شهید پورشریفی تبریز با بیان اینکه ترکی زبان نیست بلکه روحیه و اندیشه است، اظهار داشت: سلام و درود بر کسانی که معنای ترک جز شجاعت نیست.

وی افزود: سال ۹۲ قول دادم که اگر رئیس‌جمهور شوم نخستین تصمیم هیئت دولت راجع به احیاء دریاچه ارومیه باشد و به این وعده عمل شد و اگر همین تصمیم احیاء دریاچه ارومیه انجام نمی‌شد امروز در آذربایجان‌شرقی و آذربایجان‌غربی چه وضعی داشتیم و شاهد طوفان‌های نمک در منطقه بودیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه اگر دریاچه ارومیه خشک می‌شد کشاورزی از بین می‌رفت و مردم مهاجرت می‌کردند، گفت: می‌خواهم بگویم که یک تصمیم دولت می‌تواند سرنوشت زندگی ۱۴ میلیون نفر را نجات دهد.

روحانی با تأکید بر‌اینکه از اول سال ۹۲ هر کسی برای سرمایه‌گذاری به آذربایجان می‌آمد، منتظر دو مورد بود، اظهار داشت: یکی این بود که برجام تحقق یابد و تحریم‌ها شکسته شود، دوم اینکه ببینند دریاچه ارومیه می‌ماند یا نه؟

وی با اشاره به اینکه اگر دریاچه ارومیه به سمت خشکی مطلق می‌رفت سرمایه‌گذاران موجود هم بساط خود را جمع می‌کردند، گفت: می‌گویم ۲۹ اردیبهشت کسی را انتخاب کنید که تصمیم او بر همه زندگی ملت تأثیر می‌گذارد و همه برای ایران پای صندوق رأی می‌رویم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه در دولت دوازدهم اتوبان تبریز-بازرگان و راه‌آهن میانه-تبریز را احداث و تکمیل می‌کنیم، خاطرنشان کرد: آذربایجان را از نظر کشاورزی و قدرت مقتدرتر خواهیم کرد. عهد بستیم که تبریز سربلندتر شود که سال آینده در همین راستا تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام انتخاب شد. امروز صدها طرح در تبریز در حال انجام است و می‌خواهیم بین تبریز و دنیا مانند پیشینیان پل بزنیم.

وی افزود: آیا مردم ایران باید هر روز به این فکر باشند که کی تحریم جدید می‌آید یا باید هر روز منتظر گشایش جدید باشند؟

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه مقام معظم رهبری گفتند که سایه جنگ را ملت برداشت که این واقعا تحلیل درستی است، تصریح کرد: روحانی ذره‌ای حرص برای ریاست ندارد، حاضرم جان و آبرویم را فدای مردم کنم.

روحانی با تأکید براینکه می‌توانیم قدرت ایران را بیش از گذشته کنیم، بیان کرد: روحانی اهل شعار نبود. مردم بدانند روحانی در عمل قدرت دفاعی ایران و سلاح‌های راهبردی را در ۳٫۵ سال گذشته به بیش از ۱۰ سال گذشته رساند.

وی با بیان اینکه “قدرت” شعار نیاز ندارد و باید با کسب قدرت بازار دنیا را پس بگیریم، گفت: بازار نفت ما را به عربستان دادید و ادعای قدرت کردید. منابع مشترک نفت و گاز را در اختیار کشورهای همسایه قرار دادید و احساس قدرت کردید. در مذاکرات بیانیه خوانده و سخنرانی کردید ولی با تحریم جدید برگشتید، اما این دولت از طرف مردم مرد کارزار دیپلماسی را درست انتخاب کرد و موفق شد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: مردم، مگر نمی‌خواستید در کشاورزی روی پای خود بایستید در حالی که سال آخر دولت‌ بیش از ۳ میلیون تن گندم واردات کردید، ولی امروز ۶ میلیون تن صادرات گندم از کشور داریم.

روحانی گفت: در خرداد ۹۲ قول‌هایی دادم و گفتم که چرخ‌های هسته‌ای را بگردانم و گفتم دیوار تحریم هسته‌ای را خراب می‌کنم. گفتم تعامل با جهان را بهبود می‌بخشم، گفتم در کشاورزی قدم‌های خوبی بر می‌دارم، در اقتصاد تورم و رکود را از بین می‌برم، در بهداشت و درمان شرایط با طرح تحول بهتر می‌شود و وضعیت حمل و نقل و برق و نیرو بهبود می‌یابد که اغلب این وعده‌ها را عمل کردم.

وی با بیان اینکه درد و دلی با شما دارم و نمی‌خواستم آن را مطرح کنم، اظهار داشت: بعضی چیزها را قدرت بازوی من نتوانست به سرانجام برساند، نمی‌خواستم این را بگویم ولی در تبریز می‌گویم؛ برخی کارها است که با رأی ۵۱ درصد نمی‌شود انجام داد اما رأی بالاتر کارساز خواهد بود.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: یک راه بیشتر نداریم آن هم اینکه همه مردم پای صندوق رأی بیایند، هر نفر روز جمعه به همراه ۱۱ نفر برای دولت دوازدهم رأی دهند. سربسته می‌گویم اگر مقتدرانه رأی بیاورم آنچه می‌خواهید شدنی است.

وی با اشاره به اینکه همه می‌توانیم با وحدت، اتحاد و آرامش و با کمک از رهبر عزیز و فرهیخته که برای برخی از امور حاضرم ده‌ها بار دستش را ببوسم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم، تصریح کرد:‌ شرطش حضور همه مردم پای صندوق آراء است.

روحانی خاطرنشان کرد: این دولت در آذربایجان‌شرقی ۱۰ هزار میلیارد تومان طرح افتتاح کرده که کافی نیست. تثبیت دریاچه ارومیه کافی نیست و باید با احیای کامل، دوباره به “مرکز گردشگری جهان” تبدیل شود. گازرسانی، آب‌رسانی و راه روستایی که برای روستاها کشیده شد، کافی نیست و باید تا اتمام کار، تلاش کنیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری خطاب به مردم تبریز با اشاره به اینکه دیروز مردم اصفهان فریاد زدند که به عقب بر نمی‌گردیم، تأکید کرد: با اخلاق، راستگویی، صداقت، آرامش و در کنار هم بودن، روز جمعه به همه اهداف‌مان سلام می‌کنیم.

انتهای پیام/