به گزارش خبرنگار اهرامروز، آیت‌الله سید احمد خاتمی در نشست صمیمی با طلاب و روحانیون اهر با اشاره به اینکه سال ۸۸ تصمیم داشتند بنده را به قتل برسانند تصریح کرد: در جریان فتنه ۸۸ سه چهار حلقه حفاظت دور خود دیدم و گفتم بنده که قابلیت را ندارم، گفتند تهدید کردند اگر با سنگ توانستید خاتمی بکشید و اگر نشد با گلوله کارش را تمام کنید میدان جنگ یعنی این و درست این‌که دشمن فتنه ۸۸ را کودتای نرم می‌دانست ولی بازهم تحمل نداشتند این‌ها روش‌هایی است که برای براندازی نظام وارد میدان شده بودند در حالی که دشمن هم‌زمان با فتنه ۸۸ از طریق جنگ نرم نیز به میدان آمد و مقام معظم رهبری اسم جنگ نرم دشمن را تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی نامیدند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری از عید فطر سال گذشته واژه نفوذ را مطرح کردند و تا امروز شاید ۲۰۰ بار حضرت آقا واژه نفوذ را فرموده‌اند، گفت: رهبری هشدار داده‌اند که دشمن در پی نفوذ به کشور است، نفوذ همان وزیر خارجه آمریکاست که گفت استراتژی ما با ایران تغییر از داخل است و همین آمریکایی‌ها به تغییر از درون در ایران دل‌بسته‌اند.

وی نقش روحانیت در سیاست آمریکایی‌ها برای تهی کردن جوانان از اعتقادات را بی‌بدیل دانست، یادآور شد: نخست‌وزیر انگلیس گفته بود که دستور دادم برخی شبکه‌ها را مسدود کنند، وضعیت به‌گونه‌ای است که حتی مرده‌شور نیز به حال عزا گریه می‌کند، آقایان روحانی و علما در جلسات سخنرانی و نماز جمعه بیشتر به مبانی اعتقادی بپردازید.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری بابیان این‌که سست کردن مبانی اعتقادی یکی از راه‌های پروژه نفوذ دشمن به کشور است، بیان داشت: باید همه در حد توان در مقابل نفوذ دشمنان ایستادگی کنیم متلاشی کردن اخلاق و بردن حیا از جامعه از دیگر راه‌های پروژه نفوذ دشمن و تغییر از درون بوده که برای آن برنامه‌ریزی کرده است و بدحجابی‌ها و شل حجابی‌ها در این راستاست.

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه چهارشنبه سفید یعنی با حیا مبارزه کردن است، خاطرنشان کرد: مبارزه با حیا و اخلاق با عنوان چهارشنبه سفید یعنی نفوذ از درون است، برای عملی کردن نفوذ از درون این است که فکر تصمیم سازان نباید فکر انقلابی باشد.

آیت‌الله خاتمی در پایان با ذکر اینکه رئیس‌جمهور به‌گونه‌ای حرف نزند که انگار رئیس‌جمهور یک جناح و گروه سیاسی است، خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور نه‌تنها رئیس‌جمهور ۲۴ میلیون نفر نیست بلکه رئیس‌جمهور تمامی ملت ایران است هرچند کسی رأی داده و یا نداده است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری واژه نفوذ را مطرح کردند و فرموده‌اند که دشمن درصدد نفوذ است و نفوذ یعنی وزیر آمریکا که گفت باید در ایران تغییر از درون صورت گیرد، ادامه داد: تغییر از درون یعنی تهی‌کردن جوانان از اعتقادات؛ از همین حیث باید در مقابل دشمنان اعتقاد جوانان را تقویت کنیم.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه تهدیدات فضای مجازی بسیار خطرناک‌تر از جنگ سخت است، تصریح کرد: فضای مجازی از دست ایجادکنندگانش هم خارج شده است. سست‌کردن مبانی اعتقادی یکی از محورهای نفوذ دشمن است، متلاشی‌کردن مبانی اخلاقی و بردن حیا از جامعه از دیگر راه‌های دشمن برای تغییر از درون در ایران است.

انتهای پیام/