به گزارش خبرنگار اهرامروز، سرهنگ پاسدار علی حسین هاشم‌پور در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی، انتظامی، بسیج و اعضای شورای اداری شهرستان اهر که به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار شد، اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس رزمندگان اسلام با ایثار و ازخودگذشتگی‌های خود نه‌تنها اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک میهن به دست بیفتد بلکه باعث تثبیت و تداوم نظام و انقلاب نیز شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه آزادسازی خرمشهر نمادی از ایثار، قدرت، توانایی مردم است، افزود: آزادسازی خرمشهر عصاره‌ای از غیرت، تعصب، مقاومت و خلوص رزمندگان ایران اسلامی است، هنوز تاریخ از ذهن ملت ایران پاک نشده در حالی که طی ۲۰۰ سال گذشته هر کشوری با ایران وارد جنگ شده بخشی ا کشور را با خود برده است ولی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مردم غیور ایران دوباره این اجازه را به دشمنان ندادند.

معاون هماهنگ‌کننده نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه عاشورا ادامه داد: هرگاه کشوری در دوران رژیم طاغوت اراده کرده بخشی از خاک کشورمان را جدا کرده‌اند ولی در دوران دفاع مقدس پس از انقلاب با آزادسازی خرمشهر اراده و غیرت ایرانی را به رخ جهانیان کشیدند.

سرهنگ پاسدار هاشم‌پور بابیان اینکه در دوران دفاع مقدس رزمندگان ایرانی ثابت کردند که نه‌تنها با یک کشور بلکه اگر کسی به خود جرات تعرض به ایران را پیدا کند پاسخی کوبنده خواهند داد، گفت: ۴۰ کشور در دوران دفاع مقدس بر علیه ایران بودند ولی تنها کشوری که از ایران حمایت کرد سوریه بود و مابقی کشورها به‌طور مستقیم و یا غیرمستقیم بر علیه ملت ایران بودند.

وی با ذکر اینکه فتح خرمشهر باب پیروزی‌های دیگری را در دوران دفاع مقدس بر روی رزمندگان گشود، اظهار کرد: فتح خرمشهر به تعبیر امام راحل تجلی قدرت خداوند متعال بود که از آستین نیروهای مسلح تجلی‌یافته و نمایان شد.

معاون هماهنگ‌کننده نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه عاشورا تصریح کرد: عامل اصلی این‌که دشمن بعثی توانست به مرزهای ایران نفوذ کرده و خرمشهر را تصرف کند خیانت‌های عناصر داخلی بوده و حاکمانی خائن همچون بنی‌صدر که در رأس امور بودند دشمن به مرزهای ایران تعرض کرد و آن زمان وطن‌فروشان اعتقادی نداشتند که ما می‌توانیم در برابر جهان مقاومت کنیم.

سرهنگ پاسدار هاشم‌پور خاطرنشان کرد: وطن‌فروشان معتقد بودند که باید زمین بدهیم و زمان بگیریم بر همین تفکرات غلط و اشتباه بخشی از خاک میهن اسلامی به دست دشمن افتاد.

وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس برای پس گرفتن خاک میهن از دست دشمن می بایست خون بدهیم تا خاکمان را آزاد کنیم، اظهار کرد: فتح خرمشهر جنگ تحمیلی را وارد مرحله جدیدی کرد و به لطف پروردگار پیروزی های پی در پی برای ایران به ارمغان آورد.

معاون هماهنگ‌کننده نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه عاشورا ادامه داد: با پیروزی های رزمندگان اسلام در برابر رژیم بعثی، استکبار جهانی به فکر تثبیت موقعیت و صدام بود در حالی که به هیچ وجه جرات تعرض دوباره نداشت و تلاش می کردند تا صدام را حفظ کنند.

وی با تاکید بر اینکه عامل اصلی پیروزی های پی در پی توکل امام راحل و رزمندگان به خداوند متعال بود، بیان کرد: توکل به پروردگار و وحدت و انسجام ملی جنگ تحمیلی را نتیجه بخش کرد و با وحدت یکپارچه نیروهای مسلح و مردمی توانستیم دشمن را زمین گیر کنیم.

هاشم‌پور اضافه کرد: اکنون متاسفانه برخی ها می گویند ما نمی توانیم، به طوری که رهبر معظم انقلاب اسلامی برای ترویج ما می توانیم تلاش می کنند و می فرمایند ما می توانیم و خرمشهرها در پیش است، در آینده خرمشهرهای دیگری را در پیش داریم که اگر توکل بر خدا و وحدت کلمه و عملی داشته باشیم ملت ایران تمامی سنگرهای جهان را فتح خواهند کرد.

معاون هماهنگ‌کننده نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه عاشورا بابیان اینکه دشمنان اکنون به توان نظامی و موشکی ایران اغراق کرده و هراس دارند، گفت: دشمنان نظام و انقلاب از قدرت کنونی جمهوری اسلامی ایران هراس دارند و خود به قدرت کشورمان اقرار کرده اند، برخی ها با وجود اعتراف دشمن به ملت ایران آدرس غلط ندهند و ملت ایران را از آمریکایی ها نترسانند اگر ما توان نظامی را افزایش ندهیم شاید آمریکایی ها با ما وارد جنگ شوند.

وی بیان داشت: اگر بگوییم ما نمی توانیم دشمنان بر روی خلع سلاح کردن ایران متمرکز می شود و قطعاً به خاک میهن اسلامی ایران تعرض خواهند کرد، دنیای کنونی همانند جنگل است و اگر کسی قدرت داشته باشد زنده خواهند ماند و اگر قدرت نداشته باشد طعمه خواهد شد.

هاشم‌پور با تاکید بر این که اگر امروز ایران به دنبال افزایش توان نظامی و موشکی است سعی می کند تا جنگی صورت نگیرد، گفت: اگر توان دفاعی کشور را افزایش ندهیم یقیناً دشمنان با ایران وارد جنگ خواهند شد، به لطف خدا نیروهای مسلح، مردم، مسئولین و در راس آنها مقام معظم رهبری آمادگی کاملی دارند و چون آماده هستیم دشمن توان رویارویی نظامی با ایران را ندارد اگر مثل برخی ها بگوییم نمی توانیم قطعا نخستین اقدام دشمنان خلع سلاح ایران خواهد بود.

معاون هماهنگ‌کننده نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه عاشورا اضافه کرد: اقرار فرمانده کل ارتش آمریکا این است که ما می توانیم به ایران حمله کنیم ولی واقعیت این است که پاسخ ایران به ما گیچ کننده خواهد بود و نمی دانیم چه موقعی جواب دهیم و به این جمله اقرار کرده اند که ما نمی توانیم با ایران وارد جنگ شویم.

وی با اشاره به اینکه در هیچ کجای دنیا هیچ کشوری نتوانسته ملوانان آمریکایی را دستگیر کند و این اقدام را ایران انجام داد، افزود: با وجود تروریست های تکفیری در کشورهای همسایه ایران و ایجاد ناامنی ولی کشورمان همانند جزیره ای امن است و این نشان گر قدرت دفاعی و اشرافیت امنیتی ارتش، سپاه پاسداران، ناجا، بسیج و وزارت اطلاعات است در واقع در اوج ناامنی و اقدامات ترویستی در دنیا امن ترین کشور هستیم.

هاشم‌پور تصریح کرد: آمریکایی ها هیچ وقت نمی توانند با ایران به جنگ سخت بپردازند ولی بنا به فرمایش مقام معظم رهبری پنج جنگ از جمله جنگ سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اطلاعاتی و نیابتی بر علیه ایران شروع شده و اگر با سوریه وارد جنگ شده اند به خاطر ملت ایران است و اگر امروز بشار اسد اعلام کند که با ایران ارتباط ندارد مشکلی ندارند.

معاون هماهنگ‌کننده نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه عاشورا بیان داشت: کشوری مثل عربستان بویی از دمکراسی نبرده و تاکنون انتخابات برگزار نکرده در راس سازمان حقوق بشر است و عربستانی که زنان حق رانندگی ندارد و فقط باید با اجازه سرپرست به پزشک مراجعه می کنند متاسفانه در راس سازمان دفاع از حقوق زنان قرار دارد.

در پایان با حضور مسئولان شهرستانی و فرماندهان نظامی و انتظامی از خانواده های شهدا دوران دفاع مقدس شهرستان اهر تجلیل شد.

انتهای پیام/