به گزارش ارسباران نیوز، سیدمحمد عابدی در جریان بازدید از طولانی‌ترین پل معلق خاورمیانه در مشگین‌شهر اظهار داشت: جاده ارتباطی مشگین‌شهر-اهر به واسطه تردد خیل کثیر مسافران و گردشگران در ایام تعطیلات و فصول گردشگری بسیار حایز اهمیت است و ما نیز اقدامات اولیه احداث این بزرگراه را در دست اقدام داریم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر مطالعات ۳۰ کیلومتری اول این جاده مواصلاتی از سمت اهر انجام شده که این امر به لحاظ  وجود بافت کوهستانی سنگی در حدود ۷ کیلومتراز جاده مواصلانی بین اهر-مشگین‌شهر مشکلاتی نیز به همراه دارد اما در صدد هستیم به لحاظ اهمیت این مسیر و تردد انبوه مسافران، در صورت توافق بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری و دریافت عوارضی،  با انجام مذاکرات در اسرع وقت عملیات اجرایی این بزرگراه را آغاز کنیم.

فرماندار مشگین‌شهر نیز با اعلام آمادگی برای احداث بزرگراه مشگین شهر-اهر گفت: این مسیر به لحاظ اهمیت ویژه و نیز کاهش تصادفات رانندگی جزو اولویت‌های اساسی در سال ۹۵ است و هم‌اکنون با ۷ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در حال انجام است و در این راستا با قرارگاه خاتم‌الانبیا رایزنی‌هایی صورت گرفته و در صورت توافق عملیاتی می‌شود.

ابراهیم امامی بیان کرد: سالانه گردشگران کثیری از آذربایجان شرقی و شهرهای تابعه آن از جاده مواصلاتی مشگین‌شهر-اهر وارد این شهرستان می‌شوند که نیاز است برای امنیت خاطر مسافران در راستای ساماندهی جاده‌های بین شهری مسئولان شهرهای مربوطه همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: احداث بزرگراه در مسیر مشگین‌شهر-اهر در ردیف پروژه‌های ملی قرار دارد و دستگاه‌های اجرایی ملی اعتبارات لازم را در اختیار این پروژه قرار می‌دهند و این پروژه بعد از اتوبان مشگین‌شهر-اردبیل جزو مهم‌ترین پروژه ها در حوزه راه شهرستان مشگین‌شهر است.

انتهای پیام/