به گزارش خبرنگار اهرامروز، رحیم شهرتی فر عصر امروز در نشستی با نخبگان شهرستان اهر با اشاره به اینکه در منطقه ارسباران، آذربایجان شرقی و اغلب نقاط کشور پدیده مهاجرت اتفاق افتاده است، اظهار کرد: بنده بر خلاف آن‌هایی که مهاجرت را بد و پدیده ضرررسان می‌دانند این‌گونه نمی‌بینم بلکه مهاجرت تمدن ساز، انسان‌ساز و حتی مهاجرت می‌تواند فرصتی مغتنم باشد در حالی که خداوند انسان را آزاد خلق کرده و هر جایی که شرایط مطلوب زندگی نباشد، باید مهاجرت کند.

وی ادامه داد: اگر پیامبر اکرم (ص) از مکه به مدینه مهاجرت نمی‌کردند تمدن اسلامی شکل نمی‌گرفت و اگر آریایی‌ها به ایران نمی‌آمدند اصلاً کشوری به نام ایران وجود نداشت به همین دلیل مهاجرت پدیده‌ای است که باید به آن دو سویه نگاه کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که کسانی که از این منطقه با اندک سرمایه‌ای مهاجرت کرده‌اند صاحب دانش و سرمایه شده‌اند، افزود: این افراد نسبت به کسانی که در زادگاه مانده‌اند، متفاوت بوده است.

شهرتی فر در ادامه از فرماندار اهر خواست تا همایش گردهمایی اهری‌های مقیم تبریز را ترتیب دهد، گفت: بسترهای لازم در حوزه‌های مختلف شهرستان هر وجود دارد ولی باید زمینه را برای حضور و سرمایه‌گذاری اهری‌های مقیم تبریز و تهران فراهم کنیم.

وی بابیان این‌که به لطف پروردگار، سیاست داخلی با حرکت بر مبنای آموزه‌های دینی، سیاست داخلی کشور در حد مطلوب بوده و تجربیات مان کامل‌تر می‌شود، گفت: حرکت اشتباهی است که برخی‌ها سعی دارند تا چوب لای چرخ حرکت دولت گذاشته و چنان القاء کنند که این دولت، ناکارآمد است در حالی که مردم ما آگاه‌تر از آن هستند و به‌ خوبی می‌دانند که چه کسانی خدمت و چه کسانی مانع‌تراشی می‌کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی بیان کرد: خدا را شاکریم که دولت نه افراطی بلکه با روش عقلانی، مدبرانه و با تدبیر و با اعتقاد راسخ به مبانی جمهوری اسلامی و با تبعیت از مقام معظم رهبری می‌خواهد مشکلات مردم را حل کند البته در این میان با چالش‌های متعددی نیز روبرو است.

شهرتی فر در ادامه سخنان خود صنعت را موتور محرکه توسعه عنوان کرد، ابراز داشت: اگر به این فکر باشیم که در شهرستان اهر تنها با کشاورزی می‌توان به توسعه دست‌یافت این سخنی بیراهه است و اگر بگوییم کشاورزی را کنار گذاشته و به صنعت توجه کنیم آن‌هم بیراهه است بلکه باید در کنار کشاورزی و صنعت به ایجاد صنایع جنبی آن‌ها توجه مضاعفی داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه منطقه ارسباران از محورهای اصلی گردشگران «تبریز ۲۰۱۸» است، بیان داشت: مسئولان شهرستان اهر باید در راستای رویداد تبریز ۲۰۱۸ جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری شهرستان اهر و منطقه ارسباران را بیشتر از گذشته معرفی کنند این در حالی است که ما تبریز ۲۰۱۸ را بدون شهرستان‌ها نمی‌بینیم و امکان ندارد گردشگری تنها برای دیدن تبریز به آذربایجان شرقی مسافرت کند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: منطقه ارسباران به لحاظ موقعیت تاریخی و طبیعی جزو مناطق هدف گردشگران تبریز ۲۰۱۸ است اما در جذب گردشگران در درجه اول باید بر روی فرهنگ گردشگری پذیری و در درجه دوم امکانات لازم و فرهنگ غنی منطقه را به نحوی به گردشگران منتقل کنیم.

انتهای پیام/