به گزارش خبرنگار اهرامروز، رسول خدابخش در جلسه شورای عشایری شهرستان افزود: تلاش می کنیم امسال با تأمین منابع مالی، عشایر ساکن ۶قشلاق از منابع آبی دائم بهره‌مند شوند.

وی بر لزوم احیای ایل‌راه‌های عشایری در منطقه ارسباران تأکید کرد و افزود: امسال ۶۰ کیلومتر از راه ارتباطی روستا‌ها و مناطق عشایری اهر احداث و زیرسازی می‌شود.

فرماندار اهر گفت: اهر و هریس ۲۶۰کیلومتر ایل‌راه دارند که به دلیل کمبود اعتبارات، تنها ۱۴۰کیلومتر از راه‌های عشایری این دو شهرستان بازسازی و احداث شده است.

خدابخش با اشاره به این‌که واگذاری دفترچه دام عشایر می‌تواند از قاچاق دام مولد به نام عشایر جلوگیری کند ادامه داد: از سال گذشته با معضل قاچاق دام در شهرستان اهر روبرو هستیم، از این‌رو انتظار داریم تا با شناسنامه‌دار کردن دام عشایر از قاچاق دام به نام عشایر جلوگیری شود.

وی از توزیع ۴هزار تُن نهاده‌های دامی در بین عشایر شهرستان اهر خبر داد و افزود: نیازمندی جامعه عشایری به نهاده‌های دامی در شهرستان اهر هنوز برطرف نشده است.

فرماندار اهر خاطرنشان کرد: جمعیت ۱۵هزار نفری عشایر این شهرستان ۲۱۳هزار رأس دام سبک و سنگین دارند و سالانه ۴۷۰۰تُن شیر، ۱۵۰تُن پشم، ۱۵۰۰ تُن گوشت، ۳۶۰۰مترمربع ورنی و ۱۵۰۰ مترمربع قالی و قالیچه تولید می‌کنند.