به گزارش اهرامروز، به مناسبت گرامیداشت هفته خوشنویسی، نمایشگاه خوشنویسی با عنوان «نجوای قلم» با آثاری از امیر نورش در محل نگارخانه کتابخانه عمومی آیت اله نجفی اهری با حضور رئیس انجمن خوشنویسان استان آذربایجان شرقی، رئیس اداره فرهنگ و راشاد اسلامی اهر و جمعی از اساتید و هنرمندان خوشنویس شهرستان اهر افتتاح شد.

در این نمایشگاه بیش از ۵۰ قطعه اثر خوشنویسی امیر نورش در سبک  نستعلیق ، شکسته نستعلیق، ثلث، نسخ، چلیپا و کتیبه  به نمایش گذاشته شده است.

« نجوای قلم »  از ۲۴ الی ۲۷ مهرماه در محل  نگارخانه کتابخانه آیت اله نجفی اهری  از ساعت  ۳۰/۱۵ الی ۳۰/۱۹ برای بازدید عموم علاقمندان دایر می باشد و سی درصد از عواید حاصل از فروش  آثار این نمایشگاه به موسسه خیریه امام سجاد (ع) اهر اهدا خواهد شد.

گفتنی است که امیر نورش از هنرمندان شهرستان اهر، در سال ۱۳۶۷ از طریق بهرام شامی  با هنر خوشنویسی آشنا شد و سپس با استاد دکتر علی قرطاسی این هنر را ادامه داد.

وی در سال ۱۳۶۹ در محضر استاد رسول ثناگو  تلمذ کرد و مراحل عالی و ممتاز خوشنویسی  را از محضر استاد ستار مشرفی بهره برد  و برای اخذ درجه فوق ممتاز به محضر استاد علی دایم رسید و پس از ۲ سال تلاش ،در سال ۹۷ موفق به اخذ درجه فوق ممتاز از انجمن خوشنویسان  شد.

امیر نورش، علاوه بر هنر خوشنویسی، از هنرمندان به نام تئاتر و نمایش در حوزه بازیگری و کارگردانی شهرستان است و هم اکنون از امور طراحی و تراش سنگ و تابلو سازی ارتزاق می نماید.

انتهای پیام/