به گزارش اهرامروز، ”دوم اردیبهشت‌ماه، سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان بزرگ پاسدار اسلام ناب محمدی(ص)؛ حضرت امام خمینی(ره) است. حضرت امام خمینی(ره) در چنین روزی طی فرمانی تاریخی به طور رسمی تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به شورای انقلاب اسلامی اعلام نمودند تا با آرمانی بزرگ، متعالی و با تبعیت از سالار شهیدان کربلا؛ حضرت اباعبدلله الحسین(علیه السلام)، عزت و افتخار را پیشه خود سازد و در حفاظت از نظامی که به مقابله با جبهه کفر و ظلم و ستم برخاسته گام‌های بزرگ و استواری را بردارد.

       مردمی بودن،ولایتمداری،ایثاروشهادت طلبی،سلحشوری انقلابی،خلوص ،معنوی وبصیرت ازبرجسته ترین شاخصه های

        سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

بدین ترتیب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک نهاد مکتبی در افقی فرازمند، دارای آرمان‌های متعالی و جهان شمولی گشت که از همان ابتدا گام برداشتن در راستای تحقق عدالت در عرصه گیتی و آزاد کردن انسان‌ها از قید و بند بردگی استثمارگران مدرن و حمایت از همه آزادیخواهان و پیکار جویان عرصه‌های حق و باطل در مسیر آن رقم خورد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی براساس تدابیر راهبردی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و اصل ۱۵۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، فلسفه ایجادی و وجودی خود را پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی معنا می‌کند.

دستاوردهایی که محصول خون هزاران شهید گلگون‌کفن ایران اسلامی است که برای استقلال سیاسی، فرهنگی و اقتصادی از نظام سلطه جهانی و آزادی از بند طاغوتیان مستبد و وابسته به نظام جور و استقرار نظام جمهوری اسلامی که سکاندار آن ولایت فقیه است جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند.

این نهاد مکتبی در سنوات اخیر در همه صحنه‌ها به رویارویی با استکبار جهانی برخاسته و امروز دارای تجربه‌های گرانبها و ارزشمندی است که جایگزینی برای آن در جهان وجود ندارد. مقابله با تحرکات امنیتی گروهک‌های تروریستی برانداز و جریان‌های ضدانقلاب، رویارویی با تهاجمات گسترده نظامی در دوران دفاع مقدس، ایستادگی مقابل فشارها، تهدیدات و ترفندهای سیاسی و اقتصادی دشمن، حضور مقتدرانه در عرصه سازندگی کشور ،اقتصاد مقاومتی و خدمات‌رسانی صادقانه به ملت مقاوم و سرافراز ایران اسلامی، مقابله با تهاجم فرهنگی، جنگ نرم، جنگ سایبری و رسانه‌ای جباران ستمگر و حضور در عرصه جهاد فرهنگی و علمی از یک سو و موفقیت‌های چشم‌گیر در گسترش، تعمیق و تحکیم فرهنگ انقلاب اسلامی در محیط استراتژیک منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله افتخارات این نهاد مقدس و مکتبی است.

سپاه پاسداران توانسته با استمداد از عنایات باری تعالی و پشتیبانی مردم انقلابی ایران اسلامی و جریان‌های مقاومت اسلامی، همه توطئه‌ها و تحرکات شیطنت‌آمیز ایادی نظام سلطه جهانی برای مقابله با انقلاب اسلامی در حوزه جنگ سخت و نیمه سخت و در سال‌های اخیر جنگ همه جانبه با محوریت جنگ نرم را رصد و با زمین گیر کردن دشمن و وابستگان داخلی و منطقه‌ای آن، ابتکار عمل را در صحنه نبرد از آن خود کند.

سپاه ناحیه اهر در سال (اقتصاد مقاومتی،تولید واشتغال )، دوم اردیبهشت ماه سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به ملت شهید پرور ایران اسلامی، رهبر معظم انقلاب اسلامی، پاسداران، بسیجیان و به همه افرادی که در جبهه مقاومت مقابل استکبار جهانی به رویارویی پرداخته‌اند، تبریک و تهنیت گفته و از همه مسئولان و کارگزاران و دست اندرکاران کشور می‌خواهد که در سال جاری در  تبعیت کامل از ولایت فقیه و ولی امر مسلمین و به دور از حاشیه‌سازی‌ها و انحراف‌ها و کجروی‌ها که مطرود امت همیشه بیدار ایران اسلامی است، گام‌های بلند، اساسی و خالصانه خود را برای پویایی، رشد و تعالی و پیشرفت کشور بردارند و دشمن را در نیل به اهداف شوم خود همچون گذشته پرافتخار انقلاب اسلامی ناکام گذارند.

به امید بر افراشته شدن پرچم منجی عالم بشریت و شنیدن ندای انا المهدی در سراسر جهان و رفع فتنه گران در عرصه داخلی وبین‌المللی و پیروزی مسلمانان برکفرجهانی در سراسر دنیا.

والسلام علیکم والرحمه وبرکاه

سرهنگ پاسدار عبدالحسین ایمانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان اهر