به گزارش اهرامروز، احمد محرم‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، با اشاره به تخصیص اعتبار کامل برای تکمیل بزرگراه اهر-تبریز از سوی دولت اظهار کرد: دولت برای تکمیل بزرگراه اهر-تبریز اعتبارات لازم را تخصیص داده است اما در تکمیل بخش باقی‌مانده کم‌کاری صورت گرفته است.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی افزود: انتظار داشتیم تا اداره‌کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی چند کیلومتر باقی‌مانده از پروژه بزرگراه اهر-تبریز را امسال تکمیل کند و بنده نیز پای‌کار بودم؛ اما بنابه دلایلی و اتمام فصل کاری امکان تکمیل پروژه میسر نشد.

وی بابیان امتداد بزرگراه اهر-تبریز منتهی به مرز کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان است، گفت: بنابه گفته مجریان پروژه؛ نهایتاً به یک ماه فصل کاری نیاز دارند تا بزرگراه اهر-تبریز را تکمیل کنند.

محرم‌زاده از همکاری با نماینده مردم مشگین‌شهر به جهت تأمین اعتبارات و تسریع در روند ساخت بزرگراه اهر-مشگین‌شهر خبر داد، یادآور شد: همچنین با نماینده مردم کلیبر در مجلس نیز همکاری می‌کنیم تا ردیف بودجه برای بزرگراه اهر-کلیبر باز کنیم؛ چراکه گردشگری بودن محور اهر-کلیبر می‌طلبد تا این جاده به بزرگراه ارتقاء یابد.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که معیشت مردم نسبت به سال‌های قبل ضعیف‌تر و سفره‌های مردم کوچک‌تر شده است، تصریح کرد: تاکنون ۱۱۴ مورد تذکر کتبی و شفاهی به رئیس‌جمهور و وزرای دولت نسبت به معیشت و درآمد پایین مردم داده‌ام؛ در حالی که تأمین معیشت مردم و ایجاد اشتغال جزو وظایف دولت است.

وی در ادامه با گلایه از کمبود امکانات درمانی در بیمارستان‌های اهر و هریس گفت: برای تأمین امکانات درمانی برای بیمارستان‌های اهر و هریس مکاتباتی انجام داده‌ایم که امیدواریم تا هفته‌های آینده این پیگیری‌ها منجر به نتیجه مثبت شود و از طرفی مجوز احداث درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان هریس را دریافت کردیم تا از سال آینده عملیات اجرایی این مرکز درمانی در هریس آغاز شود.

محرم‌زاده با ذکر این‌که درمانگاه شهر کلوانق در شهرستان هریس شبانه‌روزی می‌شود، بیان کرد: مجوزهای لازم برای شبانه‌روزی شدن درمانگاه کلوانق اخذ شده است.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نامناسب بودن اراضی شهرک صنعتی اهر گفت: سرمایه‌گذاران در شهرک صنعتی اهر به دلیل نامناسب بودن زمین این شهرک صنعتی دچار مشکل هستند، از این‌رو از شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی خواسته‌ام تا اراضی شهرک صنعتی اهر را توسعه دهند.

انتهای پیام/