آخرین عناوین اخبار » اجتماعی » شهرستان اهر » صفحه نخست
کد خبر : 38870
دوشنبه - ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸

از احداث کتابخانه در مناطق محروم شهر اهر غافل نمی‌شویم

رئیس شورای اسلامی شهر اهر گفت: طبق ملاقاتی که با شهردار تبریز داشتیم قرار بر این شد که شهرداری تبریز با خریداری و در اختیار گذاشتن یک دستگاه اتوبوس در اهر کتابخانه سیار راه‌اندازی کنیم اما از احداث کتابخانه در مناطق محروم و کم برخوردار شهر اهر نیز غافل نمی‌شویم.

به گزارش خبرنگار اهرامروز، صمد علی‌اکبرزاده اهری در اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اهر در سال جاری با اشاره به این‌که ما غیر از فرهنگ در حقیقت چیزی نداریم به جهت همین موضع باید برای مسائل فرهنگی هم‌زمان و هم اعتبار کافی در نظر گیریم، اظهار داشت: فرهنگ زیربنای همه‌ی حوزه‌ها و شاخص‌هاست.

رئیس شورای اسلامی شهر اهر افزود: دغدغه مسائل فرهنگی نه‌تنها فقط بر عهده یک شخص نیست بلکه باید تمامی دستگاه‌ها و نهادها دغدغه فرهنگی داشته باشد در واقع هر فردی که در جامعه زندگی می‌کند در ارتقاء فرهنگ نقش مؤثری می‌تواند داشته باشد.

وی از اختصاص ۱۰ درصد از بودجه شهرداری اهر برای برنامه‌های فرهنگی این شهرستان خبر داد، گفت: معضلات و ناهنجاری‌های جامعه می‌طلبد تا در عرصه‌ی فرهنگی ضمن آن‌که زمانی بیشتری صرف می‌کنیم باید هزینه بیشتری نیز به این عرصه بدهیم و علی‌رغم کمبود منابع مالی ولی در صدد هستیم تا شهرداری اهر در فعالیت‌های فرهنگی پیشگام باشد.

علی‌اکبرزاده بابیان اینکه با جلب مشارکت‌های مردمی در عرصه فرهنگ بیشتر از آنچه که به نظر می‌رسد می‌توانیم نتیجه مثبتی دریافت کنیم، گفت: طبق ملاقاتی که با شهردار تبریز داشتیم قرار بر این شد که شهرداری تبریز با خریداری و در اختیار گذاشتن یک دستگاه اتوبوس در اهر کتابخانه سیار راه‌اندازی کنیم اما از احداث کتابخانه در مناطق محروم و کم برخوردار شهر اهر نیز غافل نمی‌شویم.