به گزارش خبرنگار اهرامروز، حجت‌الاسلام سید شهاب‌الدین حسینی در آیین تحویل ۵۰ سری جهیزیه به زوج‌های جوان در شهرستان اهر بر ضرورت احیای موقوفه شیخ شهاب‌الدین اهری در راستای ثبت جهانی این بنای تاریخی تأکید کرد و گفت: تاکنون از درآمد موقوفات شیخ شهاب‌الدین اهری برای نیازمندان هزینه کرده‌ایم و امروز اهدای ۱۴ تبلت در راستای هزینه از محل درآمد موقوفات است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی، حمایت از دانش‌آموزان نیازمند را جزو یکی از نیات موقوفه شیخ شهاب‌الدین اهری بیان داشت: موقوفه شیخ شهاب‌الدین اهری با حمایت فرماندار و امام جمعه اهر احیاء و برای ثبت جهانی آماده‌سازی می‌شود.

وی از احداث آرامستان «وادی الاسلام» با تمامی زیرساخت‌های لازم در شهر اهر خبر داد و افزود: در حال حاضر اوقاف با شهرداری اهر در ساماندهی آرامستان‌ متروکه حاج باقر در جهت ایجاد مسکن برای نیازمند وفضای سبزهمکاری دارد.

حسینی با انتقاد از ناکام ماندن احداث سردخانه ۱۰ هزار تُنی از محل درآمدهای موقوفه شیخ شهاب‌الدین اهری گفت: زمانی که با ۱۰ میلیارد تومان بزرگ‌ترین سردخانه و صنایع جنبی و تبدیلی در شهرستان اهر احداث کرد و در اشتغال‌زایی و توسعه شهرستان تأثیرگذار باشد به نتیجه نرسید و تصمیم داریم با سرمایه‌گذاری از درآمدهای شیخ شهاب‌الدین اهری و قائم مقام فراهانی تبریز؛ سردخانه ۱۰ هزار تُنی شهرستان اهر با اشتغال‌زایی ۲۵ نفر به صورت مستقیم سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی بابیان این‌که بزرگترین موقوفه ثبت جهانی شده، موقوفه ربع رشیدی است، ابراز داشت: موقوفه ربع رشیدی در ۸ استان کشور پراکنده بوده و مرکز این موقوفه در تبریز است، اگر این موقوفه احیاء شود، کل نیازمندی‌ها را از بین می‌برد.