آخرین عناوین اخبار » اجتماعی » اقتصادی » دولت » شهرستان اهر » صفحه نخست » ویژه
کد خبر : 61334
چهارشنبه - ۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۴
سرپرست اداره راه و شهرسازی اهر خبر داد:

سهمیه شهرستان اهر در طرح نهضت ملی مسکن ۲۲۰۹ واحد مسکونی است/ ثبت‌نام ۶۰۴۳ نفر در طرح نهضت ملی مسکن در اهر/ ثبت‌نام ۴۹۰۰ اهری در طرح ودیعه مسکن/ پروژه‌های مسکن به شرکت‌های دارای صلاحیت واگذار می‌شود

سهمیه شهرستان اهر در طرح نهضت ملی مسکن ۲۲۰۹ واحد مسکونی است/ ثبت‌نام ۶۰۴۳ نفر در طرح نهضت ملی مسکن در اهر/ ثبت‌نام ۴۹۰۰ اهری در طرح ودیعه مسکن/ پروژه‌های مسکن به شرکت‌های دارای صلاحیت واگذار می‌شود

به گزارش خبرنگار اهرامروز، اکبر فلاح در گفت‌وگو با خبرنگاران؛ از ثبت‌نام ۶۰۴۳ نفر در طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان اهر خبر داد و گفت: اگر ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن تمدید نشود افراد واجد شرایط از بین ثبت‌نام‌کنندگان انتخاب می‌شوند تا روند اداری را طی کنند.

سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان اهر افزود: سهمیه شهرستان اهر از طرح نهضت ملی مسکن، ۲ هزار و ۲۰۹ واحد مسکونی است ولی چون ثبت‌نام بیش از انتظار بود سعی می‌کنیم تا سهمیه واحدهای مسکونی و اختصاص زمین برای احداث مسکن را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر زمین برای احداث ۵۰۰ واحد مسکونی در فاز چهار شهرک شیخ شهاب‌الدین اهری اختصاص یافته و شرکت شیخ شهاب‌الدین مسئولیت احداث این واحدهای مسکونی را بر عهده دارد.

فلاح همچنین از ثبت‌نام ۴۹۰۰ نفر در طرح ودیعه مسکن در شهرستان اهر خبر داد و یادآور شد: افرادی که برای ودیعه مسکن در شهرستان اهر ثبت‌نام کرده‌اند برخی‌ها وام دریافت کرده و برخی دیگر نیز در حال طی مراحل اداری هستند.

سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان اهر تأکید کرد: برای ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن، بایستی فرد متقاضی واحد مسکونی دارای سند به نام خود نداشته باشد و فُرم ج سبز باشد.

وی بابیان این‌که پروژه‌های ساخت مسکن پس از بررسی صلاحیت شرکت‌های تعاونی واگذار می‌شود، ابراز داشت: در گذشته هر شرکت تعاونی که برای ساخت مسکن اقدام می‌کرد بدون بررسی صلاحیت پروژه را واگذار می‌کردند و در نتیجه برخی پروژه‌ها با مشکل مواجه می‌شد؛ اما الان این‌گونه نیست بلکه پروژه‌های مسکن به شرکت‌هایی واگذار می‌شود که سابقهٔ موفق و صلاحیت داشته باشند. فردی در گذشته حتی نمی‌توانست نام خود را بنویسد پروژه تحمیل می‌گرفت و نهایتاً افتضاح به بار می‌آوردند.