به گزارش خبرنگار اهرامروز، اسماعیل صادقی در جلسه شورای ICT شهرستان اهر که با حضور مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در فرمانداری اهر برگزار شد، با اشاره به اینکه پست‌بانک در ۴۳۵ روستای آذربایجان شرقی فعال است اظهار داشت: از مجموع پست‌بانک‌های فعال ۱۷ شعبه در اهر و ۴ شعبه در شهرستان هریس داریم.

وی با ذکر اینکه حدود ۵۰ هزار نفر از جمعیت اهر و هریس از خدمات پست‌بانک بهره‌مند هستند، افزود: پست‌بانک‌های اهر و هریس هر ماه یارانه نقدی ۴۰ هزار نفر به ارزش ۲۰ میلیارد تومان پرداخت می‌کنند و در واقع راه‌اندازی شعب پست‌بانک در روستاها باعث کاهش هزینه‌های روستائیان شده است.

مدیر شعب پست‌بانک آذربایجان شرقی ادامه داد: از سال گذشته اعتباراتی از صندوق توسعه ملی برای مناطق محروم کشور در اختیار پست‌بانک‌ها قرارگرفته است که سهم آذربایجان شرقی ۴۵ میلیارد ریال بود و فقط این تسهیلات را در قالب ۹۰ طرح با اشتغال‌زایی ۱۵۰ نفر در شهرستان‌های اهر و هریس پرداخت کرده‌ایم.

صادقی بابیان اینکه میزان جذب اعتبارات اشتغال تخصیص‌یافته از صندوق توسعه ملی در آذربایجان شرقی ۲۴۰ درصد بوده است، گفت: در پرداخت تسهیلات حمایت و توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری که سهم شهرستان اهر ۱۴ میلیارد ریال بود که بیش از ۵۴ میلیارد ریال تسهیلات در قالب ۳۸۵ درصد پرداختی داشتیم.

وی از پرداخت بیش از ۱۳ میلیارد ریال تسهیلات به سه طرح اشتغال در شهرستان هریس خبر داد و گفت: در یکی از طرح‌های اشتغال‌زایی شهرستان هریس که قرار است ۱۰ میلیارد ریال پرداخت کنیم اکنون در مرحله اخذ ضمانت‌نامه است که اگر این تسهیلات را پرداخت کنیم سهمیه پرداختی تسهیلات در هریس به‌طور کامل محقق می‌شود.

مدیر شعب پست‌بانک آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه ۱۷۳ میلیارد ریال تسهیلات در قالب تسهیلات خرد در شهرستان‌های اهر و هریس پرداختی داشتیم، ابراز داشت: این میزان تسهیلات در قالب ۱۰۰۰ پرونده خرد روستایی پرداخت‌شده است.

صادقی یادآور شد: قطعی‌های پی‌درپی اینترنت دستگاه‌های خودپرداز مناطق روستایی را با مشکل مواجه می‌کند و نوسانات و قطعی اینترنت ضمن اینکه باعث می‌شود تا دستگاه‌های خودپرداز در روستاها خاموش شود بلکه این مهم زمینه نارضایتی را نیز فراهم می‌کند امیدواریم مسئولان مربوطه به مشکلات حوزه رسیدگی کنند.