به گزارش خبرنگار اهرامروز، کمال امید در نشست بررسی مسائل و مشکلات شهری و شهرداری اهر، اظهار کرد: درآمدهای محلی و مردمی حتی کفاف امورات جاری شهرداری اهر را هم نمی‌دهد لذا کمک‌های مالی دولت ضمن این‌که بخشی از مشکلات مالی شهرداری را رفع می‌کند و از طرفی هم نمی‌گذارد تا آبروی شهرداری از بین برود.

شهردار اهر با اشاره به اینکه شهرداری اهر نزدیک به ۵۰۰ نفر نیروی انسانی دارد و می‌توان گفت که مدیریت این نیروها برابر با نیمی از مشکلاتی است که شهرداری با آن دست و پنجه نرم می‌کند، افزود: در حالی که طبق چارت سازمانی که اخیراً به ما ابلاغ‌شده می‌بایست شهرداری اهر ۲۰۸ نفر پرسنل داشته باشد ولی حال نیروی پرسنل ما نزدیک به ۵۰۰ نفر است به‌طوری که اغلب پرسنل شهرداری نه آزمون داده‌اند و نه گزینش‌ شده‌اند.

امید ادامه داد: شهرداری اهر ماهانه نزدیک به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان حقوق و مزایا برای پرسنل پرداخت می‌کند و بنده ضمن اینکه از شهرداران و شوراهای قبلی قدردانی می‌کنم ولی بی‌توجهی به پرداخت مطالبات دولت در خصوص بیمه برای شهرداری اهر نزدیک به ۷ میلیارد تومان بدهی به بار آورده است.

وی بابیان اینکه برخی از ادارات شهرستان اهر به شهرداری بدهی دارند، گفت: متأسفانه سدمعبر در شهر اهر نمود بیشتری نسبت به قبل دارد و برابر حکم صادره برخی از همکاران به دلیل انجام‌وظیفه به زندان محکوم‌شده‌اند.

شهردار اهر اضافه کرد: ما معتقد به تعدیل نیروهای مازاد شهرداری اهر نیستیم ولی از گذشته برخی اقدامات در خصوص پرداخت ناحق اضافه‌کاری موجب شده تا پرسنل زمانی اضافه‌کاری که اضافه‌کاری نکرده‌اند انتظار پرداخت دارند.

امید با تأکید بر اینکه زمانی که شهرداری اهر ذلیل و ناتوان شود در واقع شهر ذلیل و عاجز می‌شود، گفت: شهرداری اهر با وجود نیروهای مازاد و مشکلات متعدد توانسته در امر اشتغال و اشتغال‌زایی نقشی داشته باشد.

وی در پایان با ذکر اینکه با گذشت ۱۰ ماه از سال جاری تا به امروز ۳۰ درصد بودجه شهرداری اهر تحقق یافته است، خاطرنشان کرد: با وضعیتی که اکنون داریم پیش بینی می کنیم که شاید تا پایان میزان بودجه تحقق یافته شهرداری اهر به ۵۰ درصد هم نرسد.

انتهای پیام/