به گزارش خبرنگار اهرامروز، محمودی در دیدار اقشار مختلف مردم، اعضای شورای اداری و نیروهای نظامی و انتظامی با امام جمعه اهر که به مناسبت دهه فجر برگزار شد، با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های اصلی نظام جمهوری اسلامی تأمین امنیت است اظهار داشت: خوشبختانه به‌پاس تلاش تمامی نیروهای نظامی، انتظامی، سپاه، بسیج، امنیتی و اطلاعاتی شاهد امنیت پایدار در کشور هستیم و اگر حضور مردم در صحنه‌ها نبود امنیت پایدار تأمین نمی‌شد.

فرماندار شهرستان اهر ادامه داد: علی‌رغم تلاش و سرمایه‌گذاری میلیاردها دلار برای ایجاد ناامنی در ایران اسلامی با تشکیل گروه‌های تروریستی، اما تمامی توطئه‌های دشمن با هوشیاری و آگاهی بخشی مقام معظم رهبری و نیروهای مسلح خنثی‌شده است.

وی بابیان اینکه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مسئولان و از مطالبات مردم است، گفت: نظام و دولت در راستای پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی عزم جدی دارند چراکه این موارد مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده و اگر فردی در این نظام مسئولیت دارد مکلف است تا برای تحقق منویات مقام معظم رهبری تلاشی مضاعف کند.

محمودی در ادامه با ذکر اینکه یکی دیگر از اولویت ما در شهرستان اهر در بحث مسائل فرهنگی تقویت نهادهای فرهنگی است، ادامه داد: اگر آسیبی امروز متوجه مردم و یا کشور می‌شود برای جلوگیری از همان آسیب‌ها تقویت حوزه فرهنگ در کاهش این آسیب‌ها مؤثر خواهد بود و همه باید تلاش کنیم تا با تقویت نهادهای فرهنگی گام‌های مؤثری در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی بتوانیم برداریم.

فرماندار شهرستان اهر اضافه کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال هم تکلیف دینی و شرعی و هم از وظایف مسئولان است، یکدست صدا نمی‌دهد بلکه اگر تمامی دستگاه‌ها و مدیران دستگاه‌های اجرایی همدل و هم‌صدا شوند آن‌وقت می‌توانیم در تحقق تولید و اشتغال در شهرستان اهر وارد مرحله جدیدی شویم.

وی از فعال‌سازی پنج کمیته اجرایی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان اهر خبر داد، گفت: تمامی سعی و تلاش ما بر این است که در حوزه اشتغال در شهرستان اهر تحرک جدی ایجاد شود و با توجه به محدودیت‌های منابع مالی، سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ظرفیت اشتغال‌زایی را دارند که باید به‌صورت همه‌جانبه از آن‌ها حمایت کنیم.

محمودی در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه مسئولان مکلف شده‌اند تا پروژه‌های عمرانی ملی را در شهرستان اهر پیگیری و موانع پیشروی آن را بردارند، ابراز داشت: امسال در طول دهه مبارک فجر ۵۶ پروژه عمرانی و خدماتی با هزینه کرد بیش از ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در شهرستان اهر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

رئیس شورای اداری شهرستان اهر بیان داشت: مدارس اکثر قریب به‌اتفاق روستاهای شهرستان اهر فرسوده و یا به‌صورت کانکسی است که در این راستا سعی می‌کنیم تا ضمن اینکه مدارس فرسوده مناطق روستایی را مقاوم‌سازی و بازسازی کنیم اما درعین‌حال توجه ویژه به مناطق حاشیه‌ای شهر اهر نیز در اولویت قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه شهر اهر جزو شهرهایی است که از بافت فرسوده و حاشیه‌نشینی رنج می‌برد، گفت: حاشیه‌نشینی ۳۰ درصد جمعیت شهر اهر به‌هیچ‌عنوان قابل کتمان نیست اما باید توجه داشت که برای سامان‌دهی مناطق حاشیه‌ای شهر اهر ستاد بازآفرینی این شهرستان با رویکرد جدیدی وارد میدان شده است.

فرماندار شهرستان اهر همچنین از اختصاص اعتبارات ویژه به روستاهای فاقد دهیاری شهرستان اهر در دولت تدبیر و امید خبر داد، تصریح کرد: اعتبارات روستاهای شهرستان اهر چه دارای دهیاری و چه فاقد دهیاری در دولت تدبیر و امید افزایش چشمگیری داشته است.

انتهای پیام/