به گزارش اهرامروز، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، مهندس کریم مهری در جلسه ستاد تنظیم بازار استان که با حضور دکتر علی جهانگیری، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری برگزار شده بود افزود: این تخم مرغ‌ها سرشانه دو کیلویی به قیمت ۱۲۵ هزار ریال از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی مصرف در سراسر استان پخش خواهد شد.

وی افزود: علاوه بر عرضه تخم‌مرغ، مرغ منجمد نیز به حد کافی در انبار شرکت پشتیبانی امور دام وجود دارد و مردم استان برای تهیه گوشت قرمز و گوشت مرغ در شب عید هیچ‌گونه نگرانی نخواهند داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان دلایل اصلی افزایش قیمت مرغ را کاهش جوجه ریزی در واحدهای مرغداری گوشتی و علت افزایش قیمت تخم‌مرغ را تلف شدن تعداد یک میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه مرغ تخم‌گذار به علت آنفولانزای حاد اعلام کرد.

مهندس مهری افزود: برای ۱۵ واحد مرغداری گوشتی مجوز تولید صادر شده است که طی آن حدود ۴۱۷ هزار قطعه جوجه ریزی انجام خواهد شد و تولیدات آنها تا چهار ماه آینده وارد بازار می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همچنین گفت: ۶۰ هزار تن برنج وارداتی، ۱۰ هزار تن روغن نباتی و شکر در انبارهای شرکت غله ذخیره‌شده و در فروشگاه‌های زنجیره ایی و شرکت‌های تعاونی مصرف عرضه خواهد شد تا مردم برای تهیه اقلام خوراکی پرمصرف در ایام عید کمبودی نداشته باشند.

انتهای پیام/