به گزارش اهرامروز، محمدجواد نیک‌روش، در آئین تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی استان که در سالن همایش‌های شایان مهر دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد با یادآوری تشکیل بسیج دانشجویی و بسیج طلاب به فرمان امام خمینی(ره) در دوم آذرماه سال ۱۳۶۷ اظهار داشت: شاید کمتر کسی در آن روز به این می‌اندیشید که روزی دستاوردها و اثر‌بخشی ویژه بسیج دانشجویی در جبهه انقلاب، پشتیبانی از این جبهه و صدور آن بر همه نمایان شود.

وی با تاکید بر این که امام خمینی(ره) دانشگاه را مبدا تحولات دانسته‌اند تصریح کرد: مهمترین عامل بقای این انقلاب سربازانی هستند که با علم، تخصص و تعهد خود علاوه بر این که انقلاب را از برهه‌های حساس نجات داده‌اند، سازنده مسیری نیز برای آیندگان شده‌اند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی در تشریح جمله امام خمینی(ره) مبنی بر این که دانشگاه مبدا تحولات است گفت: از این سخن امام خمینی(ره) به سادگی عبور نکنیم‌ که این جمله موضوع جایگاه حساس بسیج دانشجویی را در میان آحاد دانشجویان بیان می‌کند و بهتر است رهنمون شود تا دانشگاه نیز نسل پیشرو باشد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع اساتید و نخبگان مبنی بر این که کلید حل مشکلات کشور در مسیر علم است ابراز کرد: باید الزامات حرکت نرم افزاری و سخت افزاری را برای دانشجویان فراهم ساخت چنانکه، این، دانش و فناوری سخت و نرم است که علت سیطره توهم آمیز غرب جاهلی شده است.

نیک روش با بیان ماموریت اساسی بسیج دانشجویی در دانشگاه‌ها عنوان کرد: یکی از ماموریت‌های بسیج دانشجویی در دانشگاه‌ها، تربیت نیروهای متعهد و متخصص از دانشگاه است.

وی با تاکید بر این که باید نیروهای بسیج دانشجویی در تراز نیروهای انقلاب جای گیرند گفت: اعضای بسیج دانشجویی همواره باید عمار گونه و مالک گونه چه در میدان‌های علمی مانند آزمایشگاه و کتابخانه و چه در میدان‌های فیزیکی مانند جبهه مقاومت، مجاهدت کنند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی خاطر نشان کرد: حضور دانشجویان در حل بسیاری از مشکلات اقتصادی و…  راهگشا خواهد بود و باید میدان را برای حضور جوانان فراهم کنیم.

انتهای پیام /