فریبا محمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار اهرامروز با اشاره به سفر خود به شهرستان‌های اهر و هریس اظهار کرد: در راستای هفته دولت در استان‌ها و شهرستان‌های مختلفی به‌صورت ادواری حضور می‌یابیم و اولین برنامه ما در استان آذربایجان‌شرقی بازدید از روند اجرای طرح ملی ساختار قامتی بانوان در روستای گونجیک شهرستان اهر بود و این طرح به‌خوبی در اهر به‌صورت هماهنگ و منسجم اجرا می‌شد.

معاون ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان افزود: در طرح ملی ساختار قامتی بانوان در روستای گونجیک شهرستان اهر، علاوه بر غربالگری بانوان، شرایطی ایجاد شده که آموزش و تست‌هایی نیز وجود داشت.

وی ادامه داد: بازدید از پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام اهر و هریس از دیگر برنامه‌ها بود، امیدواریم بتوانیم بر اساس برنامه وزارت ورزش و جوانان دولت تدبیر و امید تا چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تعدادی قابل‌توجهی از پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی کشور را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.

تخصیص منابع در ورزش قهرمانی بانوان عدالت محور است

محمدیان تصریح کرد: در جلسه‌ای که با حضور نواب رئیس هیئت‌های ورزشی اهر و هریس برگزار شد چالش‌های حوزه ورزش بانوان نیز با حضور نماینده مردم اهر و هریس در مجلس مورد بررسی قرار گرفت و آن مواردی که در این جلسه مصوب شد انشالله بتوانیم در تأمین کمبودها و نیازهای ورزشی بانوان اهر و هریس مؤثر واقع شویم.

معاون ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان، افزایش سهم بانوان در پر کردن اوقات فراغت در حوزه ورزش را از سیاست‌های دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: برای اینکه سهم بانوان در تأمین تندرستی و نشاط جامعه افزایش یابد لازم است تا منابع مورد نیاز تأمین شود.

وی بابیان اینکه تخصیص منابع مالی حوزه ورزش‌های همگانی برای بانوان بر مبنای شاخص‌های جمعیت شناختی از جمله سیاست‌های کلی وزارت ورزش و جوانان است، ابراز داشت: تخصیص منابع مالی در حوزه قهرمانی ورزش بانوان بر مبنای آمایش و عدالت محور بوده و در حوزه ورزش‌های همگانی بین زن و مرد تفاوتی ندارد.

انتهای پیام/