به گزارش خبرنگار اهرامروز، آیت‌الله جواد حاجی‌زاده در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر راه‌اندازی کرسی‌های آزاد اندیشی را در تحقق و ترویج گفتمان انقلابی و انقلابی‌گری بسیار مهم و تأثیرگذار عنوان کرد و اظهار داشت: انتظار داریم دانشگاه‌ها با راه‌اندازی این کرسی‌ها ضمن ارتقاء آگاهی‌های دانشجویان و پاسخ به شبهات و نکته نظرات دانشجویان اهتمام لازم صورت گیرد.

وی، بصیرت و سطح آگاهی‌های سیاسی در دانشجویان را یک ضرورت برشمرد و گفت: دانشجو با سایر افراد جامعه فرق دارد و باید این قشر با تحلیل سیاسی و اعلام موضع آگاهانه مطالبه عدالت و میدان‌داری منطقی کند.

این کارشناس ارشد مسائل فرهنگی – اجتماعی و دینی دانشجویان را قشر فاخر، فعال و پویا برشمرد که به فرمایش مقام معظم رهبری افسران جنگ نرم در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان هستند و دانشجویان باید قلم به‌دست و با راهکارهای علمی و فرهنگی به سلاح قلم و اندیشه جلوی توطئه‌های دشمنان نظام و انقلاب را بگیرند.

وی با تأکید بر اینکه مراکز دانشگاهی ما مراکز تعلیم و تربیت و علم و فرهنگ هستند و به همین خاطر است که دانشگاه‌های ما را با دیگر مراکز علمی دنیا متمایز کرده است و امروز افتخار می‌کنیم که در دانشگاه‌های ما علم آموزی همراه با تعهد و تقوی است در حالی که در جوامع دیگر، فقط جنبه علمی مدنظر است و الحمدالله به برکت حضور جوانان انقلابی در دانشگاه‌ها با تحصیل علم و دانش و لحاظ تعهد و تخصص به جایگاه‌های علمی والاتری نائل شده‌ایم.

حاجی‌زاده یادآور شد: انتظار داریم بیش از پیش به مسائل معنوی و دینی در کنار مسائل علمی و پژوهشی در مراکز دانشگاهی و حوزوی توجه ویژه شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اهر یکی از خصوصیات ۱۶ آذر و روز دانشجو را یادآوری ایثار و از جان گذشتگی قشر آگاه دانشجو در برابر رژیم ستم‌شاهی و فضای امنیتی آن زمان برشمرد و افزود: این قشر در زمانی که کسی یارای انتقاد از رژیم طاغوت و کودتاگران سال ۳۲ نداشتند دانشجویان انقلابی در مقابل مفسدان ایستادند و در راه استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی جان خود را فدا کردند و ثمره آن ایثارگری‌ها، انقلاب شکوهمند اسلامی است.

وی تأکید کرد: قشر آگاه دانشجو در طول حیات پربرکت انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و در تمام صحنه‌های انقلاب اسلامی نقش پیشتازی خود را حفظ کرده و خواهد کرد که امیدواریم دانشجویان با الگو قرار دادن منویات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری به دور از سیاست زدگی در پیشرفت و توسعه کشور نقش خود را ایفا کنند.

انتهای پیام/