به گزارش خبرنگار اهرامروز، بیت‌الله عبدالهی در همایش شوراهای روستایی شهرستان اهر با اشاره به اینکه تشکیل نهاد شوراها به منزله عمل به قانون اساسی و مشارکت‌گیری از مردم برای اداره کشور است، اظهار داشت: خوشبختانه شوراهای شهر و روستاهای شهرستان اهر در هیأت مرکزی حل اختلافات و رسیدگی به شکایات شوراها حتی یک مورد پرونده تخلفاتی ندارند از این‌رو می‌توان مدعی شد که شوراها پاکدست و مقید به قوانین هستند.

وی در ادامه با انتقاد از عدم تکمیل پروژه‌های سدسازی نیمه‌تمام ایثار و کجه‌رود از سوی دولت افزود: از وزیر نیرو از بابت عدم تکمیل پروژه‌های سدسازی نیمه‌تمام ایثار و کجه‌رود اهر و بی‌توجهی به اجرای شبکه فاضلاب شهری و تامین آب شرب شهرستان هریس طرح سوال کرده‌ام، در همین راستا مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان پیگیر طرح سوال بود تا واسطه شود که بنده مجدداً تاکید کردم باید سدها تکمیل و جهت بهره‌برداری به مردم تحویل شود که گفتند اگر در حوزه ارس باشد حل خواهد شد.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس ادامه داد: من ادعا می‌کنم هیچ مشئله و درخواست شخصی از وزیر نیرو ندارم بلکه هدف بنده از امضاء طرح سوال این بود تا پروژه‌های سدسازی نیمه‌تمام ایثار و کجه‌رود اهر تکمیل و طرح شبکه فاضلاب شهری و تامین آب شرب شهری و روستایی شهرستان هریس اجرا کنند.

ساخت ۱۸ کیلومتر از بزرگراه اهر-مشگین‌شهر به پیمانکار واگذار می‌شود

عبدالهی با ذکر اینکه کسانی در نظارت بر آسفالت‌ریزی و ساخت بزرگراه اهر-تبریز که پیش از عید بخشی از این بزرگراه تخریب شده بود کوتاهی کرده‌اند با آنها برخورد می‌شود، گفت: مسئول زیرسازی، آسفالت‌ریزی و ناظر بخشی از بزرگراه اهر-تبریز از گردنه گویجه‌بئل تا ینگجه مورد بازخواست قرار می‌گیرد و به زودی کسانی که مقصر بوده‌اند معرفی و برخورد خواهد شد فعلاً مطالعات و تحقیقات در این زمینه انجام می‌گیرد.

وی همچنین از تحویل ۱۸ کیلومتر از جاده اهر-مشگین‌شهر به پیمانکار جهت احداث بزرگراه خبر داد و گفت: وزارت راه و شهرسازی به منظور احداث بزرگراه اهر-مشگین‌شهر، ۱۸ کیلومتر این جاده را به پیمانکار تحویل می‌دهد.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس در ادامه سخنان بابیان اینکه ۹۰ درصد ماشین‌آلات کارخانه آهک هیدراته شهرستان اهر به محل کارخانه منتقل شده است، ابراز داشت: مجری پروژه کارخانه آهک هیدراته شهرستان اهر می‌گوید کارخانه آهک هیدراته اسفندماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد ولی ما تاکید داریم تا زودتر از اسفندماه افتتاح شود چراکه تسریع در روند پروژه می‌تواند در اشتغال ۵۰ جوان بیکاری تسریع شود.

خلف وعده وزارت ارتباطات در رفع عدم آنتن‌دهی تلفن همراه در روستاهای اهر و هریس

عبدالهی با انتقاد از خلف وعده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در رابطه با پوشش تلفن همراه و اینترنت روستاهای اهر و هریس گفت: سال گذشته تعدادی از مدیران‌کل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با ماموریت وزیر به شهرستان اهر آمدند و قول دادند تا مشکل عدم آنتن‌دهی تلفن همراه در روستاهای اهر و هریس و اینترنت مناطق روستایی حل شود ولی در کمال تاسف تا به امروز هیچ اقدامی نکرده‌اند.

وی تصریح کرد: روستائیان اهر و هریس تا زمانی که مشکل‌شان حل نشود مفهوم وجود وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را نمی‌دانند چون این وزارتخانه آن‌طور که باید و شاید نتوانسته در زندگی آن‌ها تاثیرگذار باشد به همین منظور تا زمانی که عدم آنتن‌دهی تلفن همراه در روستاهای اهر و هریس و اینترنت مناطق روستایی حل نشود به پیگیری‌هایم از طریق طرح سوال کوتاه نخواهم آمد.

مرحله نخست خسارت سرمازدگی به باغداران پرداخت شد

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس همچنین از پرداخت مرحله نخست خسارت سرمازدگی به باغداران خبر داد و گفت: آن‌طور که به بنده گفته‌اند مرحله دوم پرداخت خسارت ناشی از سرمازدگی به باغداران به‌زودی اجرا می‌شود، اما این را دولت در نظر داشته باشد که مبالغ پرداخت شده از بابت خسارت به باغداران بسیار ناچیز و راضی‌کننده نبود و اگر این روال ادامه یابد باغداران رغبتی به بیمه محصولات کشاورزی و باغی خود نخواهند داشت.

عبدالهی در ادامه با تاکید بر اینکه شرکت گاز آذربایجان شرقی پروژه گازرسانی به ۱۱ روستای شهرستان اهر را امسال اجرا می‌کند بیان داشت: سال گذشته قرار بود پروژه گازرسانی به ۱۱ روستای شهرستان اهر اجرا شود ولی به دلیل نبود منابع مالی و بی‌رغبتی پیمانکاران به همین علت، امسال به روستاهای این شهرستان گازرسانی می‌شود.

انتهای پیام/