منصور حضرتیان، رئیس اداره ورزش و جوانان اهر در گفت‌و‌گو با خبرنگار اهرامروز با اشاره به ابلاغ دستورالعمل برگزاری طرح تابستان با ورزش اظهار کرد: در پنجمین جشنواره «جام ارسباران اهر» نزدیک به ۱۲ هیئت ورزشی مشارکت می‌کنند.

وی افزود: در این جشنواره فرهنگی و ورزشی، مسابقات ورزشی همچون دوچرخه‌سواری، هیئت ورزش‌های روستایی، اسب‌سواری، موتورسواری، شنا، نجات غریق، ماهی‌گیری، تیراندازی با کمان، تیراندازی اهداف پروازی، دومیدانی، انجمن‌های ورزشی و سازمان مردم‌نهاد محیط زیست با هدف پاکسازی طبیت حاشیه سد ستارخان همکاری خواهند کرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان اهر ادامه داد: طرح تابستان با ورزش هر هفته روزهای جمعه در شهرستان اهر برنامه‌های مختلفی اجرا می‌کنند.

حضرتیان، هدف از اجرای طرح تابستان با ورزش و پنجمین جشنواره «جام ارسباران اهر» را استعدادیابی و معرفی ظرفیت‌های گردشگری شهرستان اهر عنوان کرد و گفت: تیم طناب‌کشی قهرمان در پنجمین جشنواره «جام ارسباران اهر» در قالب جام خوشه‌چین برای شرکت در مسابقات استانی اعزام می‌شود.

وی، سوارکاری با اسب، دوچرخه‌سواری، بادبادک‌پرانی، استعدادیابی رتشه ورزشی روبیک، تیراندازی با کمان و اهداف پروازی، شنا در آب‌های آزاد، دو صحرانوردی، طناب‌کشی، ماهی‌گیری و موتورسواری را از جمله مسابقات ورزشی در پنجمین جشنواره «جام ارسباران اهر» ذکر کرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان اهر اضافه کرد: پاک‌سازی محیط از زباله و فرهنگ‌سازی برای پاکیزه نگه‌داشتن طبیعت از اهداف سمن مرتبط با محیط زیست است البته ما هدف‌مان از این جشنواره صرفاً ورزشی نیست بلکه معرفی ظرفیت‌های گردشگری و فرهنگی را نیز دنبال می‌کنیم.

حضرتیان خاطرنشان کرد: پارک جنگلی فندقلو و کمپ گردشگری سد ستارخان از جمله مناطق گردشگری شهرستان اهر است که متاسفانه آن‌طور که باید و شاید معرفی نشده و اداره ورزش و جوانان به نوبه خود قصد دارد تا با برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی این مناطق گردشگری و منحصر به فرد را معرفی کند.

گفتنی است؛ پنجمین جشنواره فرهنگی و ورزشی «جام ارسباران اهر» روز جمعه ۲۸ تیرماه ساعت ۱۰ صبح در کمپ گردشگری سد ستارخان شهرستان اهر برگزار می‌شود.