به گزارش خبرنگار اهرامروز، لیلی اکبرزاده اهری عصر امروز در نشست بانوان فعال با فرماندار شهرستان اهر بابیان اینکه بهزیستی شهرستان اهر نزدیک به ۵ هزار نفر تحت پوشش دارد، اظهار کرد: اغلب افراد تحت پوشش بهزیستی شهرستان اهر زنان بی‌سرپرست، بد سرپرست و خودسرپرست هستند و ما در اداره بهزیستی تلاش کرده‌ایم تا محلی امن و مورد اعتماد برای بانوان باشیم.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات ما تشویق بانوان برای خوداشتغالی است و در سال‌های ۹۴ و ۹۵ تشکیل گروه‌های خودیاری در مناطق روستایی بود که ۲۵ گروه تشکیل داده‌ایم به‌طوری که گروه‌های خودیاری در حال حاضر تنها در دو شهرستان استان وجود دارد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اهر با اشاره به اینکه وجود نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی در تشویق مددجویان برای تولید صنایع‌دستی تأثیرگذار است، گفت: متأسفانه مددجویان تحت پوشش بهزیستی برای تولید محصولات صنایع‌دستی ماه‌ها تلاش می‌کنند ولی نبود بازار فروش باعث می‌شود تا آن‌ها روحیه خود را از دست دهند.

اکبرزاده خاطرنشان کرد: مددجویان بهزیستی که اغلب معلولیت دارند و با آن شرایط فرش و ورنی می‌بافند این انصاف نیست که حاصل زحمات و تلاش این مددجویان عزیز بدون خریدار بماند.

انتهای پیام/