به گزارش خبرنگار اهرامروز،  لیلی اکبرزاده اهری در دیدار جمعی از کارکنان بهزیستی با امام جمعه اهر که به مناسبت هفته بهزیستی صورت گرفت، با اشاره به اینکه بهزیستی شهرستان اهر نزدیک به ۵ هزار نفر افراد تحت پوشش دارد اظهار داشت: این افراد تحت پوشش در حوزه‌های امور اجتماعی، توان‌بخشی، پیشگیری و مشارکت‌های مردمی خدمات دریافت می‌کنند و از مجموع تحت پوشش بهزیستی یک هزار و ۳۳۰ نفر مستمری‌بگیر هستند.

وی بابیان اینکه از آغاز سال جاری مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی به ازای هر نفر ۹۵ هزار تومان افزایش‌یافته است، افزود: علاوه بر این مابقی مددجویان بهزیستی از خدماتی همچون کمک‌هزینه درمان، ایاب و ذهاب و سایر خدمات بهره‌مند می‌شوند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اهر از پرداخت کمک‌هزینه مسکن برای ۲۵ مددجوی بهزیستی این شهرستان در طول سال گذشته خبر داد، گفت: غیرازاین برای ۲۷ نفر دیگر از مددجویان کمک‌هزینه ازدواج پرداخت کرده‌ایم و از طرفی ۹۵ نفر دیگر نیز برای دریافت تسهیلات خوداشتغالی به بانک‌ها معرفی‌شده‌اند و تسهیلات ۵۷ نفر دیگر نیز اخیراً تصویب‌شده و به‌زودی به بانک‌ها معرفی می‌شوند.

اکبرزاده با تأکید بر اینکه ۳۳۳ نفر دانش‌آموز و دانشجو تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان اهر هستند، بیان کرد: برای این دانش‌آموزان و دانشجویان تحت پوشش کمک‌هزینه تحصیل پرداخت می‌شود.

وی در ادامه از پرداخت کمک‌هزینه برای ۱۶۰۰ نفر از معلولان و مددجویان تحت پوشش بهزیستی شهرستان اهر خبر داد، اظهار کرد: سال گذشته برای مناسب‌سازی محیط زندگی و کاری ۲۸ نفر از معلولین جسمی و حرکتی کمک‌هزینه‌ای پرداخت کرده‌ایم.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اهر با اشاره به اینکه تمامی مناطق روستایی این شهرستان تحت پوشش اداره بهزیستی قرارگرفته است، ابراز داشت: حدود ۸۴۵ پرونده که متعلق به مناطق روستایی بوده به مؤسسات وابسته به بهزیستی واگذار شده تا از طریق تسهیل گران میانی و محلی به آن‌ها خدمات ارائه شود.

اکبرزاده اضافه کرد: سال گذشته از سوی مردم و خیرین نزدیک به ۷۰۰ میلیون تومان مشارکت‌های مردمی نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری کرده‌ایم و امسال نیز خیر نیکوکاری در روستای گونجیک قطعه زمینی با نیت احداث روستا مهد به بهزیستی اهر اهداء کرده که به لطف پروردگار متعال عملیات اجرایی روستا مهد را در این زمینه وقفی در آینده‌ای نزدیک آغاز خواهیم کرد.