به گزارش خبرنگار اهرامروز، صادق فتاح در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرایم با اشاره به این‌که نتایج اعمال محدودیت‌های کرونایی و اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان اهر را در تغییر وضعیت «از قرمز به نارنجی» شاهد بودیم، اظهار کرد: از ۲۲ آذرماه تاکنون حدود ۵۰ درصد از آمار بیماران کرونایی در حال بستری در بیمارستان باقرالعلوم اهر کاهش یافته است و به عبارتی آمار بستری روزانه بیماران کرونایی از ۱۴ نفر به حدود ۵ نفر روند کاهشی را دنبال می‌کند.

وی افزود: خوشبختانه آمار ترخیص بیماران کرونایی در شهرستان اهر کاهش چشمگیری داشته و از ۲۰ آذرماه تاکنون فوتی ناشی از ابتلا به کرونا در شهرستان اهر همچون قبل این تاریخ نبود.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر با ذکر اینکه مقایسه آمار جان‌باختگان کرونایی شهرستان اهر آبان‌ماه و آذرماه از ۵۶ نفر به ۳۳ نفر کاهش یافته است، گفت: در مرحله نخست تحویل کیت‌های تشخیصی سریع کرونا؛ ۱۰۰۰ کیت تشخیصی به شهرستان اهر تحویل شد که با اتمام این کیت‌ها در مرحله دوم ۲۰۰ کیت تشخیصی را تحویل گرفتیم.

فتاح تاکید کرد: ایستگاه‌های سیار تست کرونا در مناطقی از شهر اهر دایر شده تا بیشتر از قبل بتوانیم افراد مبتلا به ویروس کرونا را شناسایی و مرحله قرنطینه را جهت قطع زنجیره انتقال این بیماری اعمال کنیم؛ این در حالی است که از مجموع نمونه‌گیری از ۱۰۰۰ شهروند در سطح شهر اهر بیش از ۳۵۰ بیمار کرونایی را شناسایی کردیم که به عبارتی ۳۵ درصد از افراد در حال تردد در سطح بازار به کرونا مبتلا بودند.

وی ابراز داشت: هر اندازه که غربال‌گری جمعیت شهری و روستایی سرعت گیرد همان اندازه می‌توانیم افراد مبتلا را از جمعیت جدا و از شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری کنیم.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر خاطرنشان کرد: نیروهای بسیج و هلال‌احمر در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی همکاری بسیار خوبی با شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر دارند که لازم می‌دانیم از سپاه ناحیه اهر، فرماندار، هلال‌احمر و تمامی نهادها دخیل در اجرای این طرح قدردانی کنم.