به گزارش خبرنگار اهرامروز، خیرالله خادمی ظهر امروز سه شنبه در جلسه بررسی روند اجرای آزادراه اهر- باکو گفت: اتصال آذربایجان‌شرقی به جمهوری آذربایجان به لحاظ مراودات اقتصادی؛ زمینه رونق اقتصادی و اشتغال و حتی صادرات این استان را فراهم کند.

خادمی با تأکید بر این‌که مطالعات آزادراه اهر- باکو در سال‌جاری انجام می‌شود، بیان کرد: بخش خصوصی و سرمایه گذار در پروژه آزادراه اهر-باکو مشارکت خواهد کرد، به طوری که این پروژه مراودات اقتصادی آذربایجان‌شرقی را افزایش می‌دهد.

فرماندار شهرستان اهر نیز در این جلسه افزود: سال‌هاست که مردم منطقه ارسباران آرزوی احداث پروژه آزادراه تبریز به باکو را دارند که امیدواریم این تحقق مطالبه ارسبارانی‌ها زمینه توسعه را فراهم کند.

رسول خدابخش با انتقاد از عدم تخصیص اعتبار برای تأمین زیرگذر ورودی شهر اهر گفت: مردم اهر به دلیل تکمیل نشدن زیرگذر ورودی شهر اهر دچار مشکلاتی هستند و تکمیل این پروژه را مطالبه می‌کنند.

وی خواستار تأمین اعتبار پروژه زیرگذر ورودی شهر اهر شد و بیان داشت: چندین بار پیگیر جابه‌جایی پلیس راه شدیم ولی متأسفانه نتیجه‌ای نگرفتیم و زمین هم برای پلیس راه در نظر گرفته شده است.