به گزارش اهرامروز، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر به مناسبت آغاز فعالیت شورای دوم بیانه‌ای صادر کرد، متن بیانیه بدین شرح است؛

باسمه‌تعالی

« اسم انجمن اسلامی تکلیف می‌آورد. امام خمینی (ره) »

جنبش دانشجویی پیش از انقلاب با حضور مؤثر در کنار مبارزات روحانیت علیه رژیم طاغوت و پس از آن با حضور در وقایعی چون تسخیر لانه جاسوسی، انقلاب فرهنگی و … تأثیرگذاری خود در جامعه را بیش از پیش ثابت کرده و نشان داد که مؤثرترین رکن در مناسبات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه است. اکنون بعد از سال‌ها رکود، با درایت مدبّرانه دولت یازدهم موجبات پویایی و نشاط این جنبش در بطن جامعه فراهم آمده و نسیم امید دوباره شروع به وزیدن کرده و بذر امید در دل این قشر عظیم جامعه کاشته شد که می‌تواند همچون گذشته، باز در صحنه‌های مهم کشور ایفای نقش نماید.

جوامع دانشگاهی و نحوه اداره این ارکان، اهمیت ویژه‌ای در پیشبرد اهداف جنبش دانشجویی داشته و دانشگاه آزاد اسلامی نیز به‌عنوان  بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان، مستثنی از این قاعده نبوده و همواره با رهنمودهای پدر فقید دانشگاه، حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در صدر نقش‌آفرینی در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بوده است.

پس از کاشتن بارقه امید در دل‌های دانشجویان، بخشنامه‌ی ۱۶ آذر دانشگاه آزاد اسلامی، با تأکید ریاست عالیه دانشگاه و جهت تسهیل فعالیت تشکل‌های دانشجویی صادر شد و این نقطه عطف و برگ زرّینی بود برای ارتقاء بیش از پیش جایگاه جنبش دانشجویی بر اساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد فضای آزاد، سیاسی و روشنگرانه در محیط دانشگاه.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر نیز به تبعیّت از این بخشنامه و پس از توقف چند ساله فعالیت، در سال ۱۳۹۳ بازگشایی شده و پس از فعالیت مؤثر شورای اول تا سال جاری و کسب افتخارات در حوزه مطبوعات دانشجویی در عرصه ملی، پس از برگزاری انتخاباتی پرشور در اسفند ماه ۱۳۹۵، شورای دوم آغاز به فعالیت نموده است.

حال که در این برهه‌ای خاص و خطیر و در آستانه آزمونی بزرگ برای تداوم انقلاب عزیزمان قرارگرفته‌ایم، با خدای خود پیمان می‌بندیم تا به دور از منافع شخصی و هرگونه تبعیت از جناح و یا گروهی خاص، مدافع حقوق دانشجو بوده و دو اصل آرمان‌خواهی و روشنگری را اولویت پیشبرد اهداف خود قرار دهیم.

در انتها با کمال قدردانی از مسئولین دانشگاه، منطقه و دانشجویان عزیز، حمایت بیش از پیش این بزرگواران در عرصه‌های مختلف را خواستاریم و از خداوند متعال توفیق روزافزون برای کشور عزیزمان ایران را مسألت می‌نماییم.

اللهم عجّل لولیّک الفرج

اسفند ۱۳۹۵

انتهای پیام/