به گزارش خبرنگار اهرامروز، علی نیرپور روز شنبه در آئین افتتاح پروژه بخش سی‌سی‌یو بیمارستان باقرالعلوم شهرستان اهر با اشاره به اینکه پرستاران با تلاش شبانه‌روزی سلامتی و نشاط را برای مردم هدیه می‌کنند، اظهار داشت: در این روزها باید از تلاش‌ها و مجاهدت‌های پرستاران تجلیل و تقدیر کنیم درحالی‌که تجلیل از مقام زینب (س) به‌نوعی تجلیل از نهضت عاشورا است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر ادامه داد: پرستاران، زینب‌وار و شبانه‌روز بر بالین بیماران حضور می‌یابند و در مراقبت و پرستاری از بیماران از جان خود مایه می‌گذارند و حتی برای بیمارانی که اقوام خود حاضر به پرستاری نیستند مراقبت می‌کنند.

نیرپور بابیان اینکه چندین ماه از حقوق کارکنان و پرستاران شبکه بهداشت و درمان اهر پرداخت‌نشده است، تأکید کرد: پرستاران بدون این‌که حقوق‌های عقب‌مانده خود را دریافت کنند شبانه‌روز برای ارائه خدمات به بیماران تلاش کرده‌اند و در روزهای آینده با تخصیص منابع از سوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز بخشی از مطالبات کارکنان و پرستاران پرداخت می‌شود.

طرح تحول نظام سلامت تحول عظیمی در حوزه درمان به وجود آورده است

وی با تأکید بر اینکه تحول عظیمی در اجرای سیاست‌های طرح تحول نظام سلامت در دولت تدبیر و امید را شاهد هستیم، گفت: در راستای طرح تحول نظام سلامت تمامی درمانگاه‌های شهرستان‌های اهر و هوراند بازسازی‌ شده‌اند و با واگذاری اجرای طرح نظام سلامت به بخش خصوصی، ۷۰ نفر به جمع اجراکنندگان این طرح در اهر اضافه شده که براساس تعهد و پیش‌بینی‌ها شاهد افزایش ۳ برابری در ارائه خدمات درمانی هستیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر از افزایش سطح بیماریابی بیماری‌های مزمن از جمله دیابت در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: با اجرای طرح‌های بیماری یابی توانسته‌ایم در شناسایی بیماران دیابتی به سطح ملی نزدیک‌تر شویم و سال گذشته در عرصه بهداشت موفق به حصارکشی ۲۲ مرکز بهداشت شویم.

نیرپور با اشاره به اینکه سال گذشته ۷ درمانگاه بهداشت و درمان شهرستان اهر بازسازی و به امکانات پزشکی جدید مجهز کرده‌ایم، بیان داشت: خانه‌های بهداشت روستایی روستاهای ملالو، ازناب و ارنان هوراند با حمایت‌های مسئولان ذی‌ربط و تخصیص اعتبار، خانه‌های بهداشت این روستاها مجدداً بازسازی‌شده و ۲ باب مرکز بهداشت در روستاهای نقدوز و رواسجان اهر احداث می‌شود.

وی بابیان اینکه مرکز آموزشگاه بهورزی شهرستان اهر در هفته‌های آینده در زمینی به مساحت یک هزار مترمربع کلنگ زنی می‌شود، تصریح کرد: در کنار کلنگ‌زنی این آموزشگاه تصمیم داریم عملیات احداث یک واحد آزمایشگاهی مجهز به دستگاه‌های مدرن و پیشرفته در زمینی به مساحت بیش از ۵۵۰ مترمربع را نیز آغاز کنیم، همچنین بخش الدیار بیمارستان اهر بنا به دلایلی موفق شده که در روزهای آینده با رفع مشکلات موجود روند احداث این پروژه نیز تسریع شود.

انتهای پیام/