به گزارش خبرنگار اهرامروز، آیت‌الله جواد حاجی‌زاده در همایش ائمه جماعت مساجد با موضوع روحانی انقلابی که به مناسبت هفته بسیج در بیت امام جمعه اهر برگزار شد اظهار کرد: عزاداری ماه محرم و صفر امسال در مقایسه با سال‌های گذشته بسیار باشکوه‌تر بود در حالی که بر اساس آنچه که امام راحل فرموده‌اند واقعاً این‌گونه است که ما هر چه داریم از محرم و صفر است.

امام جمعه اهر ادامه داد: شبکه‌های اجتماعی نقطه عطفی در تقویت بنیه اقتصادی یهودیان بوده که کمتر کسانی به این مسائل توجه دارد در حالی که علاوه بر تأمین مالی حتی تمامی اطلاعات کشورمان نیز در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

حاجی‌زاده استفاده از شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی از سوی جوانان را نیازمند آموزش و توجه لازم عنوان کرد، گفت: با توجه به تهدیدهای نرم دشمنان که از سوی فضای مجازی متوجه جوانان ایرانی بوده اگر خدای‌ناکرده درست مدیریت و استفاده نشود آینده کشور به‌ویژه جوانان را تهدید می‌کند.

وی اضافه کرد: روحانیون، علماء در منابر، والدین در خانواده و معلمان در مدارس مضرات و تهدیدهای شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی را برای جوانان و دانش آموزان تبیین کنند تا خدای‌ناکرده شیرازه جامعه با تهدیدهای فضای مجازی از هم نپاشد.

امام جمعه اهر بابیان اینکه باید در مقابل توطئه‌های دشمنان علیه نظام و ملت ایران برنامه‌ریزی و چاره‌اندیشی کنیم، گفت: نیروی مردمی بسیج همانند موشک‌های قدرتمند جمهوری اسلامی یکی از عوامل بازدارنده دشمن هستند و در واقع همین موشک‌های متعدد اجازه تعرض به دشمنان را نمی‌دهد.

حاجی‌زاده با ذکر اینکه ائمه جماعت و جمعه پدران معنوی جامعه هستند، بیان کرد: دفاع مقدس در آن زمان از مساجد آغاز شد و امروز که تیر تهاجم دشمن به سمت ملت ایران نشانه رفته مساجد در این زمینه می‌توانند نقش به سزایی را ایفاء کنند.

وی خطاب به ائمه جماعت مساجد شهرستان اهر، افزود: روحانیون، علماء و هیئت‌امنای مساجد برای جذب حداکثری جوانان به مساجد برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند و علت اینکه جوانان به برخی مساجد کمتر رفت و آمد می‌کنند نیز بررسی و آسیب‌شناسی شود.

امام جمعه اهر با تأکید بر اینکه پایگاه‌های مقاومت بسیج باید در متن مساجد باشند چراکه اداره‌کننده مساجد همین بسیجیان هستند، یادآور شد: به‌طور مثال اگر برنامه‌هایی که مصلای نماز جمعه برگزار می‌شود در سایر مساجد نیز برگزار شود قطعاً در شهر اهر تحول به وجود می‌آید ولی متأسفانه برخی از مساجد رغبت چندانی نسبت به الگوبرداری از برنامه‌های مصلا را ندارند.

آیت‌الله حاجی‌زاده در ادامه به موفقیت‌های نیروهای مقاومت مردمی در عراق و سوریه در مبارزه با تروریست‌های داعش نیز اشاره کرد، بیان داشت: همین‌که امروز می‌بینیم نیروهای مردمی در عراق و سوریه بر تروریست‌های داعش غلبه می‌کنند نشان از تأثیرگذاری تفکر بسیج و سپاه در مبارزه با تروریست‌ها در خارج از مرزهای کشور است و بر همین اساس دشمن از صادر شدن تفکر بسیجی داشته که سعی در تضعیف و تخریب سپاه و بسیج دارد.

انتهای پیام/