به گزارش خبرنگار اهرامروز، روح‌الله متفکر آزاد در یادواره شهدای محله مسجد حضرت فاطمه الزهرا(س) و شهدای مدافع حرم که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، اظهار کرد: بسیج قبل از اینکه سازمان باشد یک فرهنگ بوده که تا پیش از انقلاب بالقوه بود ولی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به بالفعل تبدیل‌شده است.

عضو هیأت علمی دانشگاه تبریز با اشاره به اینکه خداوند متعال وعده داده که زمین به مستضعفان به ارث می‌رسد، افزود: در زمان کنونی دو جریان انقلابی و لیبرال وجود دارد که یکی از تفاوت‌های این دو جریان به قائل بودن جریان انقلابی به سنت‌های الهی است.

متفکر آزاد اضافه کرد: علم در بستر آزادسازی و توانمندسازی دین محیا می‌شود متأسفانه جریان ضد اسلام به‌گونه‌ای القاء می‌کند که دین مانع از توسعه و پیشرفت علمی می‌شود ولی واقعیت این بوده که دین اسلام با علم عجین است.

وی بابیان اینکه با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز هم با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستیم و بخشی از این مشکلات به شیطان بزرگ و بخشی دیگر به سوءمدیریت خودمان باز می‌گردد، گفت: جریان لیبرال تاکنون اجازه نداده جریان انقلابی به آرمان‌های انقلاب عمل کند چون نمی‌خواهد انقلاب بودن در جامعه اسلامی نهادینه شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه تبریز با ذکر اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب جهانی و ندای فطرت الهی است که در رگ‌های انسان دوباره زنده است، گفت: امام راحل فرموده‌اند: دین مبین اسلام اگر اسلام آمریکایی وجود نداشته باشد زندگی انسان را متحول می‌کند.

متفکر آزاد روی دیگر اسلام آمریکایی را اسلام سکولار ذکر کرد، افزود: اسلام آمریکایی آن است که داخل آن سعودی، داعش، القاعده و طالبان متولد شود، برخی‌ها سعی می‌کنند تا ما را از انقلاب دلسرد کنند به همین خاطر تلاش می‌کنند تا آمریکا را دوست جلوه دهند.

وی با تأکید بر اینکه تجزیه عراق و سوریه، اعدام شیخ نمر، پروژه بحرین، بمباران یمن از جمله خصومت‌های استکبار جهانی با ایران بوده که تلافی آن را از سایر کشورهای اسلامی می‌کنند، گفت: آمریکا با آن‌همه که در حق ملت ایران ظلم کرده‌اند ولی متأسفانه عده‌ای به آن به چشم دوست می‌نگرند.

عضو هیأت علمی دانشگاه تبریز اضافه کرد: لیبرال‌هایی که رئیس‌جمهور سابق آمریکا را بسیار مؤدب می‌دانند همین آقای اوباما در دوران ریاست جمهوری خود تحریم‌های فلج‌کننده را علیه ملت ایران تصویب کرد و علاوه بر آن برخی‌ها به این فکر هستند که عدم پایبندی به برجام در دولت ترامپ اتفاق افتاد ولی این‌طور نیست بلکه در دولت اوباما تعهد بین‌المللی برجام را شکستند.

متفکر آزاد با اشاره به اینکه نقشه فعلی استکبار جهانی علیه ایران تقابل تفکر لیبرال با تفکر انقلابی است، بیان داشت: متأسفانه لیبرال‌ها انقلابیون را به بی‌سوادی، ناآگاهی و غیره متهم می‌کنند.

وی تأکید کرد: نسلی که انقلاب را تجربه نکرده‌اند بیش از همه انقلابی‌اند و جوانان دهه هفتاد که نه انقلاب و نه امام خمینی(ره) را دیده‌اند اکنون در عراق و سوریه برای دفاع از حرم به مقابله با تروریست‌های داعش پرداخته و به شهادت می‌رسند این یعنی گسترش تفکر انقلابی است.

انتهای پیام/