به گزارش خبرنگار اهرامروز، سید محمد عابدی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اهر با تبریک دهه کرامت اظهار داشت: برای ما مهم است که در اوقات فراغت دانش‌آموزان از تعلیم و تربیت دور نشوند و باید با مدارس و آموزش و پرورش در ارتباط باشند تا اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی را بتوانیم پیاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه نقل و انتقالات معلمان در مدارس شهری و روستایی نیازمند توجه ویژه است، افزود: حتماً باید در این خصوص دقت لازم را داشت تا در جابجایی محل کار حق معلمی ضایع نشود درحالی‌که اگر معلمان مورد غفلت قرار گیرند نتیجه خوبی نخواهد داشت.

فرماندار اهر ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس را جزو استراتژیک ترین مسائل کشور دانست، ادامه داد: گاهاً حرف و حدیث‌هایی از نحوه ثبت‌نام از دانش‌آموزان و مسائل مالی در مجالس و محافل عمومی مطرح می‌شود که باید حتماً دقت لازم در نحوه ثبت‌نام دانش‌آموزان انجام شود با توجه به اینکه همه با آموزش و پرورش ارتباط دارند، جلب رضایت مردم و دانش‌آموزان برای ما مهم است.

عابدی با بیان اینکه رفته‌رفته مشکلات مدارس شهرستان اهر از نظر فضای فیزیکی کاهش می‌یابد، تأکید کرد: با برگزاری جشنواره خیرین مدرسه یار در شهرستان اهر قطعاً در کاهش مشکلات مدارس تأثیر خواهد داشت و امروز مهم‌تر از هر چیزی نبود امکانات آموزشی در مدارس است و در زمان کنونی که هر روز شاهد پیشرفت هستیم نیاز به امکانات روز داریم.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان اهر اضافه کرد: ارائه تحقیقات آموزشی به‌صورت ویدئویی قطعاً در ذهن دانش‌آموزان تأثیر قابل‌توجهی خواهد گذاشت، اکنون والدین به این نتیجه رسیده‌اند که آموزش از طریق سیستم‌های مدرن در آینده فرزندان مؤثر خواهد بود به لحاظ اهمیت این موضوع یقین داریم که جشنواره خیرین مدرسه یار اثرگذارتر از جشنواره خیرین مدرسه‌ساز است.

وی با تأکید بر اینکه پیش پای خیرینی که برای احداث، تعمیر و تجهیز مدارس اهر علاقه‌مند باشند فرش قرمز پهن می‌کنیم، ابراز داشت: همه باید قدردان خیرین باشیم چراکه همین خیرین برای احداث مدارس در شهر و روستاهای شهرستان اهر ۱۲ میلیارد تومان تعهد کرده‌اند و از طرفی در جشنواره خیرین مدرسه یار بایستی به دنبال کسانی باشیم که علاقه‌مند برای تجهیز مدارس به امکانات آموزشی به روز هستند.

فرماندار اهر برگزاری جشنواره خیرین مدرسه یار را جزو اولویت‌ها ذکر کرد و گفت: به اعتقاد بنده اهمیت خیرین مدرسه یار مهم‌تر از خیرین مدرسه‌ساز است به جهت اینکه در دنیای تکنولوژی قرار داریم و آموزش با امکانات پیشرفته در اذهان دانش‌آموزان اثرگذار خواهد بود.

عابدی با اشاره به اینکه شهرستان اهر جزو شهرستان‌های توریستی استان بوده و داشتن خانه معلم برای اقامت مسافرین و گردشگران الزامی است، خاطرنشان کرد: معلمان از شأن و جایگاه والایی برخوردار هستند و حفظ شانیت معلمان موجب تربیت خوب فرزندانمان خواهد شد و بر این اساس مبنای احداث خانه معلم اهر را باید در شأن و منزلت معلمان قرار دهیم.

انتهای پیام/