به گزارش خبرنگار اهرامروز، حجت‌الاسلام محمدعلی نظری در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرائم با موضوع ساخت‌وسازهای غیرمجاز در اهر با اشاره به ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات میان‌دوره‌ای دوره دهم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اهر و هریس، اظهار داشت: از هشتم اسفندماه نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس در حوزه انتخابیه اهر و هریس آغازشده و تا ۱۴ اسفندماه ادامه می‌یابد، امیدواریم مردم غیور، متدین، انقلابی، شهیدپرور و ولایی شهرستان اهر همچون دوره‌های گذشته در انتخابات حضوری پرشور داشته و امیدهای دشمنان را به یاس تبدیل می‌کنند.

وی با ذکر اهمیت این جلسه، افزود: شورای پیشگیری از وقوع جرائم ماهانه با موضوعات مختلف و که پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی شهرستان اهر تلقی می‌شود تشکیل می‌یابد و امروز شاهد برگزاری دوازدهمین جلسه این شورا با محوریت حاشیه‌نشینی و راهکارهای اعضاء هستیم.

رئیس دادگستری شهرستان اهر به برخی از آسیب‌های اجتماعی شهرستان اهر اشاره کرد و گفت: برخی از این آسیب‌ها را می‌توان؛ مصرف مواد مخدر، طلاق و مفاسد اخلاقی و بحث حاشیه‌نشینی که موضوع این جلسه را به خود اختصاص داده است.

نظری با ذکر اینکه حاشیه‌نشینی مشکلات بزرگ قضایی و حقوقی دارد عنوان کرد: حاشیه‌نشینی غیر از مشکلات قضایی و حقوقی دارای مشکلات خدماتی است که ادارات نظام‌مهندسی، جهاد کشاورزی و شهرداری و شورا اسلامی شهر را شامل می‌شود که باید موردبررسی قرار گیرند.

وی بابیان اینکه باید به بحث حاشیه‌نشینی به‌صورت مردم محوری نگریسته شود گفت: عوامل متعددی مانند بیکاری و فقر باعث به وجود آمدن حاشیه‌نشینی در جامعه می‌شوند که به نظر کارشناسان مسائل اجتماعی و قضایی بیشترین جرائم نیز در این مناطق رخ می‌دهند.

رئیس دادگستری شهرستان اهر با ذکر اینکه متأسفانه حاشیه‌نشینی در برخی موارد باعث آسیب به روستاها و کم شدن محصولات آنان نیز می‌شود عنوان کرد: امیدواریم تمامی آحاد مردم با نگاه امنیت محور و مردم محور بتوانیم به بحث حاشیه‌نشینی ورود کرده و معضلات و مشکلات این بخش را نیز حل‌وفصل نمائیم.