به گزارش خبرنگار اهرامروز، محمد کلامی در آیین افتتاح کارگاه قالیبافی مددجویان کمیته امداد شهرستان اهر با تسلیت اولین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: بعد از جنگ تحمیلی و فرهنگی؛ دشمنان جنگی تمام عیار اقتصادی علیه مردم و نظام اسلامی شروع کرده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی افزود: مدافعان اصلی نظام اسلامی و انقلاب از تبعات مستضعف و کم درآمد جامعه بوده‌اند از این‌رو سلاح‌های دشمنان برای انشقاق بین طبقات حامی انقلاب؛ به سمت سفره‌های مردم نشانه رفته است.

وی با اشاره به این‌که جنگ اقتصادی به مراتب سخت‌تر از جنگ‌های فیزیکی است، گفت: بعضاً در داخل خاکریزهای‌مان خودمان بر علیه خودمان می‌شویم و یا این‌که اگر از تولید ملی حمایت نکنیم در واقع سنگربان دشمن هستیم.

کلامی از اشتغال‌زایی برای ۶۵۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد آذربایجان‌شرقی طی سال‌جاری خبر داد و بیان کرد: کمیته امداد آذربایجان‌شرقی برای ۴ سال متوالی به عنوان دستگاه برتر ایجاد اشتغال بر اساس نظر سامانه رصد و کارا شناخته شده است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی بابیان این‌که کمیته امداد نهادی برای بازگرداندن مددجویان به حوزه تولید و اشتغال است، گفت: قرار نیست کسی که تحت پوشش کمیته امداد قرار می‌گیرد مادام‌العمر چشم به کمک‌های مادی و معنوی این نهاد بدوزد در حالی که کمیته امداد هدف خودکفایی مددجویان را با جدیت دنبال می‌کند.

وی بر لزوم برندسازی و کیفی‌سازی تولیدات دستباف مددجویان کمیته امداد از جمله فرش تأکید و خاطرنشان کرد: تمامی تولیدات دستباف مددجویان در حوزه فرش را جهت فروش و صادرات به مراکز تجاری انتقال می‌دهیم.