به گزارش اهرامروز، سید محمد عابدی در جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اهر، تسهیل در صدور مجوزهای احداث طرح های گردشگری در شهرستان اهر از سوی ادارات کل را لازم و ضروری دانست.

فرماندار شهرستان اهر افزود: با توجه به تقاضاهای مختلف در جهت احداث طرح های گردشگری از جمله  ۲ طرح مجتمع آبدرمانی یل سویی و احداث تله کابین در تالاب یوسفلو که مراحل اداری آنها در شهرستان اهر تمام شده است و در ادارات کل هنوز مجوزهای لازم صادر نشده است که امیدواریم در روند صدور مجوزها تسهیل و تسریع شود تا شاهد عملیاتی شدن این ۲ طرح که به مطالبات عمومی تبدیل شده است باشیم.

وی همچنین از آغاز آجرچینی فیروزه ای در یکی از مناره های بقعه شیخ شهاب الدین اهر خبر داد و افزود: علاوه بر این آجر چینی، تسریع در مرمت گنبد این بقعه که در جریان زلزله سال ۹۱ ارسباران آسیب دیده است و با توجه به اینکه موزه ادب و عرفان نیز در آن قرار دارد از خواسته های مهم مردم و مسئولان جهت آماده سازی برای بازدید گردشگران تبریز ۲۰۱۸ می باشد.

فرماندار شهرستان اهر همچنین ایجاد موزه سنگ ارسباران در شهرستان اهر را لازم دانست و گفت: قرار است برای نگهداری این سنگ ها در حیاط شهرداری اهر اقدام شود اما تاکنون هیچ اقدامی انجام نشده است که امیدواریم انجام این امر هرچه زودتر تسریع شود.

عابدی در پایان همچنین خواستار تعیین تکلیف واگذاری اماکن گردشگری از جمله پارک جنگلی فندقلو، مجتمع های بین راهی، پارک ولایت و کمپ گردشگری سد ستارخان به سرمایه گذاران جهت ارایه خدمات بهتر به گردشگران و جذب گردشگر شد.

انتهای پیام/