به گزارش خبرنگار اهرامروز، جعفر شجاعی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه اهر با اشاره به اینکه سند تحول بنیادین، سند ملی آموزش و پرورش است، اظهار کرد: اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یکی از دغدغه‌ها و مطالبات مردم، مسئولین و مخصوصاً مقام معظم رهبری است که می‌توان گفت این سند قانون اساسی آموزش و پرورش است.

وی افزود: سند تحول بنیادین، آموزش و پرورش را مصمم‌تر می‌کند تا به برنامه‌های جامع آموزشی و پرورشی بیشتر توجه کند که در این راستا تولید و تغییرات محتوای درسی که یکی از آن‌ها درس ملی است در این سند خود را نشان می‌دهد، ۱۴۰ عنوان کتاب صرفاً در ارتباط با فنی و حرفه‌ای و رشته‌های مختلف کاردانش در طول این دو سال تعریف‌شده است.

مدیر آموزش و پرورش اهر بابیان اینکه استقرار پایه دوازدهم که سال آینده آغاز می‌شود مسئولیت آموزش و پرورش را نسبت به گذشته افزون‌تر می‌کند، گفت: دروس با رویکرد فرهنگ و تربیتی و ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی در تغییر و تحول است و ازآنجایی‌که معلمان رکن اصلی نظام تعلیم و تربیت هستند و هرگز تحول و نوسازی محقق نمی‌شود مگر توجه همه‌جانبه مسئولین و دلسوزان نظام و دولت به مشکلات و معیشت معلمان درحالی‌که توجه به معیشت معلمان یکی از مصائب توسعه آموزشی است.

شجاعی دین را لازمه رسیدن انسان به معرفت الهی عنوان کرد، ادامه داد: اگر اقتصادی زاینده و پویا می‌خواهیم و اگر فرهنگی پویا و با نشاط و اشتغال می‌خواهیم همه و همه از آموزش و پرورش شروع می‌شود.

وی با تأکید بر این‌که دین‌مداری در جامعه مدیون و مرهون معلمان است، گفت: معتقدیم نسل جدید باید با دین اسلام آشنا باشند و دین اسلام ناب محمدی باید در مدارس تبیین شود و بنده از تمامی همکاران فرهنگی می‌خواهم در راستای تحقق دین‌مداری همه‌ی دانش‌آموزان نسبت به تبیین دین اسلام در مدارس و حفظ دستاوردهای نظام اسلامی ورود پیدا کنند.

مدیر آموزش و پرورش اهر اضافه کرد: اگر در جامعه حیاء دریده شود و مسائلی از قبیل تهمت‌ها و افترا در جامعه رسوخ پیدا کند محصول این مسائل منجر به تولید آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود، یکی از آسیب‌هایی در بین دانش‌آموزان در رواج بوده استعمال دخانیات است.

شجاعی ابراز داشت: یکی از مواردی که می‌تواند دانش‌آموزان اهری را به سمت استعمال دخانیات و مصرف مواد مخدر سوق دهد وجود کافه‌ها و قلیان سراهاست که در چند قدمی مدارس ما دایر شده است، ما با ارتزاق مردم مخالف نیستیم و وجود همین قلیان سرا نشان از وجود بیکاری در شهرستان اهر است درحالی‌که دانش‌آموزان راهنمایی، دبیرستان دوره اول و دوم حساس‌ترین زمان عمر خود را سپری می‌کنند.

انتهای پیام/