به گزارش خبرنگار اهرامروز، حسن بابایی در حاشیه فینال مسابقات قهرمان قهرمانان کشوری هنر رزمی هالا در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه مجموعه برنامه‌های ” یک هفته با هالا ” با برگزاری این دوره از مسابقات پایان یافت، اظهار داشت: در راستای گسترش و توسعه هنر رزمی هالا مجموعه برنامه‌های یک هفته با هالا را در خواستگاه این ورزش بومی کشورمان ترتیب داده بودیم.

مسئول سبک هنر رزمی هالای شهرستان اهر افزود: استاد اسماعیل ملک جهانی که متولد شهر اهر بوده و بنیان‌گذار این سبک رزمی هالا، ولی آن‌چنان‌که از ورزش‌های غیربومی حمایت می‌شود از ورزش بومی هالا که تلفیقی از ورزش ایرانی اسلامی بوده حمایت چندانی صورت نمی‌گیرد.

وی بابیان اینکه هر چند هنر رزمی از سال ۷۹ در کشور به رسمت شناخته‌شده ولی متأسفانه بودجه‌ای در وزارت ورزش و جوانان ندارد، گفت: این در حالی است که کشورهای دارای ورزش‌های بومی برای ترویج گسترش آن به‌صورت کلان هزینه می‌کنند.

بابایی با تأکید بر اینکه گسترش هنر رزمی هالا در جهان به جهت سربلندی ایرانمان نیازمند حمایت‌های همه‌جانبه مسئولان هستیم، خاطرنشان کرد: یکی از آرزوها و خواست هالاکاران تأسیس مرکز جهانی هالا در شهر اهر بوده که امیدواریم با حمایت مسئولان بتوانیم به این آرزوی دیرین دست‌یابیم.

به گزارش اهرامروز، مهرداد رحیم‌پور، هادی عزتی و بهنام بهروان از شهرستان اهر، مهدی بابایی و حسن بهامین و صمد برزگری از تبریز، علی قاسمی از استان قم و امیر علیزاده از استان تهران با غلبه بر حریفان خود به کمربند طلایی دست یافتند.

همچنین پرویز مظلومی به‌عنوان قهرمان قهرمانان هاتزا (اجرای فرم) از تبریز، حسن بهامین قهرمان قهرمانان داوا باورا (حرکات پرنده‌ای) از تبریز، داود اصغری مرد اخلاق مسابقات از سهند و محمدحسین حاجسار از استان قم و سعید امجدیان از استان کرمانشاه برنده جایزه نقدی از آن خود کردند.

انتهای پیام/