به گزارش اهرامروز، آیت‌الله جواد حاجی‌زاده، امام جمعه شهرستان اهر در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، اظهار داشت: زهرا (س) وجودش نشانه راه و با على (ع) بودنش، نشانه همه‌چیز است.

وی خاطرنشان کرد: حضرت زهرا (س) فرزندانی را تربیت نمود که هر کدام با ایفای نقش بی‌نظیر خود، درس عزّت و سربلندی، عشق و وفاداری، تقوا و عبودیت، صبر و شکیبایی، شجاعت و کرامت، جهاد و مبارزه، مهر و عاطفه، ایثار و گذشت، جان‌فشانی در راه خدا و اسلام، صلح و مدارا و… را از خود به یادگار گذاشتند و برای مسلمانان اسوه و الگو شدند.

آیت‌الله حاجی‌زاده با اشاره به گستره معنایی کوثر ادامه داد: سوره کوثر در عین اختصار در بردارنده اسراری است که حتی بزرگان ما نیز از دستیابی به ژرفنای او عاجز ناتوانند.

وی افزود: گستره معنایی کوثر چنان وسیع است که مصادیق بی‌شماری از جمله «خیر بی‌نهایت» را شامل می‌شود.

امام جمعه اهر با استناد به فرموده حضرت محمد (ص) در شأن حضرت فاطمه (س)، گفت: رسول خدای تعالی برای غضب فاطمه غضبناک می‌شود و با خشنودی او خداوند خشنود می‌شود.

وی همچنین با استناد به فرموده حضرت مهدی (ص) در این راستا ادامه داد: فاطمه زهرا (س) کسی است که وجود نازنین امام زمان (ص) در مورد شخصیت والای آن حضرت می‌فرماید: همانا حضرت فاطمه زهرا برای من الگو است.

آیت‌الله حاجی‌زاده تأکید کرد: به‌قدری فضایل آن حضرت زیاد است که جای کوچکترین تردید و یا انکاری وجود ندارد.

انتهای پیام/