به گزارش اهرامروز به نقل از آخرین خبر، شاید بعضی از ما بخاطر هزینه زیاد سفر، موفق به دیدنشان نشده ایم و بعضی هم با صرفه جویی و پس انداز توانسته ایم بالاخره هزینه سفر را جور کنیم، اما اگر هدف ما از سفر، فقط طبیعت گردی و بازدید از اماکن دیدنی زیبا و عجیب است، چرا پیش از سفرهای خارجی، ابتدا کشور خودمان را کشف نکنیم؟ با هزینه ای کمتر و خیالی آسوده تر.

زیبایی بسیاری از جاذبه های گردشگری که در سرتاسر دنیا وجود دارند، حتی به پای دیدنی های ایران نمی رسند. بعضی از آن ها هم مورد مشابهی در ایران دارند، مثلا شاید کوه های رنگی که در استان گانسو در جنوب شرقی چین قرار دارند، یکی از همان جاذبه های گردشگری باشد که از دیدنش تعجب کردید و قصد سفر به چین نمودید، اما جالب است بدانید که کوه های آلاداغلار آذربایجان، نمونه ای مشابه است که در ۲۵ کیلومتری شمال شرق تبریز و در مسیر شهرستان های اهر – خواجه قرار دارد.

این کوه ها که به کوه های آلاداغلار تبریز نیز معروفند، رنگ های زیادی را در خود جای داده و مانند رنگین کمانی برروی زمین هستند، به خصوص رنگ های مسی و زرد و نارنجی که در زیر انوار طلایی خورشید، منظره ای شگفت انگیز را در جلوی چشمان شما قرار می دهند و یا در هنگام غروب خورشید، حسی به شما می بخشند که گویی در کهکشانی دیگر فرود آمده اید. نکته جالب توجه این است که در میان کوه های آلاداغلار آذربایجان، روستایی نیز وجود دارد که خانه های کاهگلی موجود در آن، به دلیل ساخته شدن از خاک و گل همین کوه ها، رنگ قرمز به خود گرفته اند.