به گزارش خبرنگار اهرامروز، محمد خانی در نشست مشترک با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اهر با اشاره به اینکه انشعابات در اختیار شهرداری اهر تا نهایت ۴ ماه آینده با نظر کارشناسان تعیین تکلیف شود، اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب ۳۴۰ میلیون تومان و شهرداری اهر ۷۰۰ میلیون تومان طلب دارد که با کار کارشناسی امور مالی هر دو طرف تهاترهایی انجام می‌گیرد.

معاون فنی و توسعه شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی افزود: ارائه تخفیف در حفاری پروژه‌های اصلاح و توسعه شبکه آب و فاضلاب شهری از سوی شهرداری اهر می‌تواند در انجام عملیات عمرانی تسریع بخشد.

وی از واگذاری ۶۰۰۰ انشعاب با اجرای ۲۵ کیلومتر شبکه آب و فاضلاب در شهر خبر داد و گفت: در بحث واگذاری انشعاب به تعداد ۶ هزار فقره که عمدتاً فاضلاب خواهد بود برای شهرداری اهر نیز منبع درآمد می‌شود.

خانی بابیان اینکه ۲ میلیارد تومان اعتبار برای احداث شبکه آب و فاضلاب در مناطق فاقد شبکه فاضلاب اهر تخصیص می‌یابد، بیان داشت: تسریع در حل مشکلات شهری و شهروندان اهری از نظر بهداشتی نیازمند همکاری دوجانبه بین شهرداری و آب و فاضلاب است.

معاون فنی و توسعه شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی قول داد تا با تأمین اعتبار پروژه احداث ۲۵ کیلومتر شبکه فاضلاب شهری اهر را تا دو سال آینده عملیاتی کنند.