علی هوشیار در گفت‌وگو با خبرنگار اهرامروز بابیان اینکه کاهش حوادث رانندگی از اولویت‌های مرکز مدیریت راه‌های استان است، اظهار داشت: در حال حاضر ۲۹ دوربین نظارتی در جاده‌های آذربایجان شرقی فعال بوده که نزدیک به ۴۰۰ کیلومتر از راه‌های استان را پوشش می‌دهد.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه نصب ۲۸ دوربین نظارتی ثبت تخلف در جاده‌های آذربایجان شرقی از برنامه‌های سازمان برای سال جاری است، افزود: با نصب این دوربین‌ها حدود ۴۰۰ کیلومتر از جاده‌های استان تحت پوشش دوربین‌های نظارتی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: برای نصب دوربین‌های نظارتی ثبت تخلف در محورهای تبریز – بازرگان، سراب – اردبیل و جاده قدیم تبریز – زنجان بوده که درخواست کرده‌ایم تا دوربین‌ها در این محورها نصب شود.

هوشیار با تأکید بر اینکه راه‌اندازی دوربین‌های نظارتی در جاده‌ها و بزرگراه‌های آذربایجان شرقی نیازمند تخصیص اعتبار است، گفت: با نصب ۲۸ دوربین ثبت تخلف در جاده‌های استان، مجموع راه‌های تحت پوشش دوربین‌های ثبت تخلف به ۸۰ درصد می‌رسد.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان شرقی از افزایش ۱۵ درصدی تردد طی سال گذشته در محورهای مواصلاتی استان خبر داد و خاطرنشان کرد: همچنین بر اساس آمار در طول ۱۲ ماهه سال گذشته تصادفات رانندگی در سطح استان کاهش ۱۷ درصدی داشته و در مجموع ۱۰۱ نفر کاهش تلفات جانی داشته‌ایم که در سطح کشور سومین استانی هستیم که توانستیم تلفات جانی را کاهش دهیم.

انتهای پیام/